hei!
olisko kenelläkään tietoa mistä saisi kuivikkeita eläimille? esimerksi muhia. Tuntuu, että joka paikasta loppuneet. Ihan sama minne soittaa. =(
olisko kenelläkään tietoa mistä saisi kuivikkeita eläimille? esimerksi muhia. Tuntuu, että joka paikasta loppuneet. Ihan sama minne soittaa. =(
Vastaukset 10
Vanhimmat
ettei esim. sahoilla ole?
missä niitä sahoja täällä kemi-torniossa sitten on ???
elikoita sulla on? Vastaus vaikuttaa hieman siihen, mihin päin alkaisin sinua neuvomaan...
no hevosia lähinnä =)
Noh, mistä olet tähän asti muhat saanut ?
Paaleissa saa ostaa agrimarketista, irtona kysy tervolan sahalta, tais se ajoksen saha loppua eli sieltä sai ennen, kysy lapponia houselta ajoksesta esim.
ajattelin, että vähän pienempiä olisivat elukat olleet... no Agrimarketista ehkä sitten. En ole noin isojen otusten asioista perillä sitten ollenkaan.
kaikista noista olen kyselly mut ku ei oo niin ei. ei oota on paha ostaa :D
ennen mm. lapin lauteelta ja sit paattios on yks paikka mist tuotatettiin muhat mut sieltäkää ei saa ainakaa viimesimmän tiedon mukaan ku kysyin.
joka paikassa sanotaan sitä ei oota :D
mistä olisit pienemmille eläimille tiennyt?
agrimarketissakaan ei ole ko turvetta.sitäki haettiin mut se niin märkää ettei talvella saa sitä möyhennettyy ees =(
Haaparannalta koiratarvikeliikkeestä,säkeittäin. Koirat ainakin viihtyvät ilmavassa ja lämpimässä petissä kopissaan.
eläimille ei kaikille sahanpuru ole hyväksi mm. pölyherkkyyden takia, niin siitä syystä kyselin. Kaikki eivät tätä ole vielä oikein sisäistäneet.
Katsoppa vielä tuolta, kohdasta "Kuivikkeet":
http://www.agrimarket.fi/Maatalous_ja_Elaimet/Elaimet/Hevoset/
Voithan tuota pirauttaa alueen talleillekkin ja kysyä osaisivatko auttaa.
Ainakin K-maatalous liikkeestä ,Tornion lakkapää,Tervolassa kaksikin sahaa,Paattiossa yksi,Ajoksessa yksi ja pistä posariin osto ilmoitus niin varmaan saattaa löytyä yksityisiäkin sahoja jotka haluaa päästä puruista eroon.