Onkohan jotain

sallittua

Joskus tekee mieli hyvää,mutta kun tutkii selostuksia,jos niissä ei ole rasvaa,niin sokeria kyllä on,esim. truly-makeiset,ootteko löytäny jotain,mitä vois popsia??

3

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nääs --->

      ei ole olemassa vähäkalorisia makeisia.

    • Panhandle

      Sallittua on mikä tahansa, mitä mielesi tekee - kohtuullisissa määrin, JOSKUS. Ei tarvitse miettiä, mitä "saisi" syödä herkkuhetkenä, jos niitä hetkiä ei tule kauhean usein (pari-kolme viikossa on vielä kohtuullista) etkä syö makeisia pussikaupalla.

      Tottakai makeisissa on sokeria, senhän kuulee jo nimestä. Vähiten energiaa on lakritsassa ja hedelmämakeisissa, koska niissä ei ole rasvaa. Suklaassa taas on rasvaa reilustikin, mutta varsinkin tummassa suklaassa on vähemmän sokeria ja muita hiilihydraatteja.

    • linqq

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4224
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4037
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      61
      3665
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3521
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      32
      3504
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3321
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2876
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2805
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2596
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2304
    Aihe