Joskus tekee mieli hyvää,mutta kun tutkii selostuksia,jos niissä ei ole rasvaa,niin sokeria kyllä on,esim. truly-makeiset,ootteko löytäny jotain,mitä vois popsia??
Onkohan jotain
3
942
Vastaukset
- nääs --->
ei ole olemassa vähäkalorisia makeisia.
- Panhandle
Sallittua on mikä tahansa, mitä mielesi tekee - kohtuullisissa määrin, JOSKUS. Ei tarvitse miettiä, mitä "saisi" syödä herkkuhetkenä, jos niitä hetkiä ei tule kauhean usein (pari-kolme viikossa on vielä kohtuullista) etkä syö makeisia pussikaupalla.
Tottakai makeisissa on sokeria, senhän kuulee jo nimestä. Vähiten energiaa on lakritsassa ja hedelmämakeisissa, koska niissä ei ole rasvaa. Suklaassa taas on rasvaa reilustikin, mutta varsinkin tummassa suklaassa on vähemmän sokeria ja muita hiilihydraatteja. - linqq
http://www.nelliedellies.fi/tuotteet.html noita on mainostettu lehdissä mut en ole vielä ite kokeillu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä402967- 652364
- 1742314
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331998- 171385
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411346Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221343- 101224
- 131208
- 221201