Joskus tekee mieli hyvää,mutta kun tutkii selostuksia,jos niissä ei ole rasvaa,niin sokeria kyllä on,esim. truly-makeiset,ootteko löytäny jotain,mitä vois popsia??
Onkohan jotain
sallittua
31049
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei ole olemassa vähäkalorisia makeisia.
Sallittua on mikä tahansa, mitä mielesi tekee - kohtuullisissa määrin, JOSKUS. Ei tarvitse miettiä, mitä "saisi" syödä herkkuhetkenä, jos niitä hetkiä ei tule kauhean usein (pari-kolme viikossa on vielä kohtuullista) etkä syö makeisia pussikaupalla.
Tottakai makeisissa on sokeria, senhän kuulee jo nimestä. Vähiten energiaa on lakritsassa ja hedelmämakeisissa, koska niissä ei ole rasvaa. Suklaassa taas on rasvaa reilustikin, mutta varsinkin tummassa suklaassa on vähemmän sokeria ja muita hiilihydraatteja.
http://www.nelliedellies.fi/tuotteet.html noita on mainostettu lehdissä mut en ole vielä ite kokeillu