ie7 takaisin mutta kaikki katosi

ie8 poistanut tohelo

Minulla on tili Sampo-pankissa ja S-pankissa, eivätkä näiden pankkien sivut toimi kuin internet explorerilla (olen kokeillut sekä firefoxia että chromea, mutta en saa maksettua laskuja enkä otettua printtiä tilitiedoista näillä).
Kun päivitin ie8, en päässyt enää ollenkaan kummankaan pankin sivuille kunnolla.
Poistin sitten ie8 ja otin takaisin ie7. Nyt ei löydy ie7 ollenkaan ohjelmavalikosta eikä sille ole edes pikakuvaketta. Pääsin koko selaimeen ainoastaan käynnistämällä Windows Updaten, jonka se avasi kauniisti heti ie:llä.
Ohjelmaa ei kuitenkaan tavallaan ole ollenkaan koneellani, vaikka kaikki vanhat asetukset ja suosikit sun muut ovat tallella. Se on näkymätön.
Otin suosikki-valikosta yhden pikakuvakkeeksi nyt työpöydälle eli pääsen suoraan igoogleen pikakuvakkeen avulla ja näin käynnistyy selain. Mutta mitä ihmettä on tapahtunut?

5

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma tietokone/c/programfiles/internet explorer/hiiren oikealla ie kuvakkeen päällä ja valikosta lähetä/työpöytä (luo pikakuvake)
      noin ainakin xp:ssä, samaan tyyliin vistassa varmaankin.

    • juupajuujajees

      Sinne niin ei ollut mitään ongelmia.

      • alkuperäinen kyselijäkysyjä

        En pääse kummallekaan sivustolle nyt. En myöskään tällä uudella ie7. Aikaisemmin pääsin, siis vielä eilen. Sitten menin hölmöilemään ja nyt en sitten pääse millään!


    • Ongelmia.

    • jollei muu..

      auta, mutta luulen että ongelmasi liittyy jotenkin Javaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      251
      2294
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1349
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe