kebab varras

tietääkö kukaan paljonko maksaa gebab varras???
kesällä olis isot juhlat ja ajattelin laittaa semmoisen grilliin pyörimään.vieraat vois itse veistellä vartaasta sämpylän väliin niin paljonko itse haluavat.
93165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mistä sinä tuon "gebabin" väänsit???

Äänestä
  • kakarat ne jaksaa pyöriä näilläkin palstoilla :o)))

    Äänestä

  • vitun nörtti!!

    jos et ymmärrä kysymystä niin suksi vittuun

    Äänestä

  • romu76 kirjoitti:

    vitun nörtti!!

    jos et ymmärrä kysymystä niin suksi vittuun

    voitte sitten siellä tehä vartaita

    Äänestä

  • romu76 kirjoitti:

    vitun nörtti!!

    jos et ymmärrä kysymystä niin suksi vittuun

    ilmoittauduit idioottiksi.
    Voi sinua rääpälettä.

    Äänestä

Mutta kannattanee ottaa yhteys alla olevan linkin takana piileväär lafkaan ja kysyä sieltä.
Ideasi on kuin muunnelma suomalaisesta elokuva- ja kirjaklassikosta "Lampaansyöjät". Täytynee tuumata, mikäli itse satun järjestämään tulevana kesänä mökillä juhlia.

http://www.beofood.com/

Äänestä
  • Kespro myy, ovat dönerkebabin irvikuvia ja todellista pohjasakkaa. Hinnat pyörivät koosta riippuen kolmenkympin ja alle satasen tienoilla. Mutta takuulla jää viimeiseksi valmimisvartaaksi, sillä se on todella ala-arvoista.
    Miksi et rakenna varrasta itse, jos sinulla on kerran kebabin grillaukseen tarvittava pysty grillikin. Ohjeita löytyy vaikka millä mitalla you-tubesta!
    Tarvitset myös hyvän pitkäteräisen ja erittäin terävän veitsen. Sinuna en päästäisi vieraita leikkaamaan varrasta, se menee satavarmasti plörinäksi. Leikkaaminen veitsellä on todellinen taitolaji.
    Suosittelen tilalle erilaisia köftejä tai pienempiä saslikvartaita. Niitäkin voi syödä pitaleivän kera.

    Äänestä

  • kiitos! tämä oli hyvä linkki ja otin heti sinne yhteyttä ja homma toimii.kiitoossss

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romu76 kirjoitti:

tietääkö kukaan paljonko maksaa gebab varras???
kesällä olis isot juhlat ja ajattelin laittaa semmoisen grilliin pyörimään.vieraat vois itse veistellä vartaasta sämpylän väliin niin paljonko itse haluavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu