Kontinen hävisi 15 000 dollarin 1.kierroksella ranskalaiselle Robertille, joka pelannut sijoilla 150-300 jo 6 vuotta ja voittanut 12 futuresturnausta ja 2 challengeria, sekä ollut ATP-kisan 2.kierroksella ja Grand Slam kisan pääsarjassa.
tuolla tulos
www.henrikontinen.com
kyllä se siitä vielä lähtee kun saa pelituntumaa lisää..
Kontinen - Robert 5-7, 2-6
6
496
Vastaukset
- jatkoon
kotisivujen mukaan.
- meni ?
Vanhempi ammattilainen voitti, niinkuin ranking sijoitusten mukaan oli odotettavissa. Junioreista aikuisten sarjaan siirtyminen on usein varsin kivuliasta. Kokeneiden sarjajyrien kaataminen vaatii kokemusta.
Odottaisin Kontisen pärjäävän mahdollisesti jo tänä kesänä Futures tasolla ja pelaavansa itsensä sisään ainakin yhteen Chalenger sarjan kisaan. Jos näin ei tapahdu, on syytä miettiä uutta ammattia ja tyytyä olemaan Suomen toiseksi paras pelaaja.- Jos ei
tänä vuonna ole 4-5 kertaa vähintään future semissä JA kerran pari haastajakisan tokalla, niin paperit yhteishakuun vaan!
- nelinpeliin..
Jos ei kirjoitti:
tänä vuonna ole 4-5 kertaa vähintään future semissä JA kerran pari haastajakisan tokalla, niin paperit yhteishakuun vaan!
Kontinen keskittyessään nelinpeliin nousisi hetkessä maailman top 30 ehkä jopa top 10 nelinpelissä ja tuollaiset nelinpelaajat tienaavat miljoonia urallaan ja nelinpelaajan ura kestää huomattavasti pidempään kuin kaksinpelaajan ura, joten voisi kiertää 20 vuotta Grand Slam ja ATP-kisoja.. Kontinen on kuin tehty nelinpelaajaksi. Mielettömän monipuollinen hyvä syöttö ja erinomaiset lentolyönnit, sekä hyvät shotmaker peruslyönnit, jotka toimivat ohitustilanteissa. Tuosta ei nelinpelaajan ominaisuudet parane!
- näköjään
oli valittu kuukauden pelaajaksi tammikuussa. Joten todennäköisesti hyvässä kunnossa oleva pelimies.
- on kyllä
Robert on näköjään ATP 278 ja tahkoaa vaan jatkuvasti noita futures tason turnauksia. Voittojakin ihan mukavasti. En nähnyt ottelua mutta numeroitten valossa ihan ok tulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006