Läppäreitä ja hedelmäpeliä

Messin edessä pojat kantoivat läppäreitä kaupan paketeissa. Kaupungin Cittarissa pojat löivät kolikkoa hedelmäpeleihin, ei kiirettä minnekkään.Elämä on kallista.
91216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

pojjaat tarvii niitä ja sillonhan niitten pittää ne saada, mutta kukas ne koneet maksoikaan?????????????

Äänestä

niiten saada yhteydet kuntoon kotimaahansa että voivat tilata vanhempansa,siskot,veljet,ja kuoleet sukulaisensa myös onnelaan.Mitähän sieltä paljastus jos tulis uuslaki lexmamu.

Äänestä

kyttäämässä. Ajelet viinakaupasta toiseen?

Amerikassa ajatellaan, "kyllä minäkin tuollasen pelin hommaan kuin naapurillakin", Suomessa "saatana, särjen tuon vitun mööpelin, ettei silläkään ole tuommosta!"

Koskahan me alamme Suomessa laskeutua puusta ja käyttäytyä kuten sivistysvaltiossa tehdään. Meillä on vielä pitkä matka siihen, Pisa-tutkimukset mittaavat pelkästään tiedollista tasoa, ei sivistyksen, varsinkaan sydämen sivistyksen tasoa!

Äänestä
  • "Kemissä Kauppakadulla olevasta liikkeestä oli 11.3.2009 kello 11.00 aikaan kahden ulkomaalaisen miehen toimesta anastettu Edc-merkkinen mustaharmaa villaneule." Poliisin sivuilta.

    Äänestä

Olivat rengasostoksilla. Pyörään uusi kumi ja hedelmäpeliin loput ropot (ropot eivät riittäneet, vaihtoivat vielä 20e lisää)..
Nämä muuten menee verorahoistamme. Tai ainakin minun verorahoistani, maksoinhan viimevuonnakin yli 15000e veroja.

Töissäni törmään useasti näihin tulijoihin ja tiedän jotain niiden tavasta juoksuttaa yhteiskuntaamme.
Esim. maanantai on niiden "taskuraha"päivä. Siitä huolimatta on tapauksia jossa TORNIOSTA saakka on soitettu illalla päivystäjä pelastamaan poloiset pulasta kun rahat ovat menneet ja kotiin pitkä matka kävellä. Ja pakkastakin oli monta astetta. Nainen huusi naama punaisena, että "miten rahat ovat voineet jo loppua (tapahtui torstai-iltana). Miten luulette pärjäävänne seuraavaan maanantaihin. Silloin vasta saatte lisää (Poket mani) taskurahaa".

tuohon "poket mani" on turha takertua. kirjoitan sen näin ja sillä sipuli.

Äänestä
  • Ei uskoisi, että tällaisen saastan kirjoittajalla olisi korkeampikin älykkyysosamäärä.

    Äänestä

  • Hävettää kyllä... kirjoitti:

    Ei uskoisi, että tällaisen saastan kirjoittajalla olisi korkeampikin älykkyysosamäärä.

    näissä mamuissa normaalille ihmiselle on hyysärille joko valetta paskaa tai natsisimia.Ootte te oikeita venkuloita

    Äänestä

  • Hävettää kyllä... kirjoitti:

    Ei uskoisi, että tällaisen saastan kirjoittajalla olisi korkeampikin älykkyysosamäärä.

    asteen että kolahti.Eihän meän mämyt semmosta voi tehrä ne on huolella lokattu ja otettu vain parhaat ja puhtoset.hhäää

    Äänestä

kyllä,kyllä, OPISKELIJAT ovat tietysti eri asia,muistakaa se. heillä on rahaa itsellä. muistakaa myös se että täällä on muitakin ulkomaalaisia kuin maahanmuuttajia tai pakolaisia!
meillä on muunmuassaan pari tumma ihoista opettajaa koulussa,on asianajajaa,lääkäriä ym. TYHMÄT ihmiset yleistävät. muistakaa ihmiset tyhmä ei saa olla!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minulle ei ole varaa niihin kirjoitti:

Messin edessä pojat kantoivat läppäreitä kaupan paketeissa. Kaupungin Cittarissa pojat löivät kolikkoa hedelmäpeleihin, ei kiirettä minnekkään.Elämä on kallista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu