kokeillut syödä piltti hedelmäsoseita taikka niitä vauvoille tehtyjä kaurapuuroja ja neljän viljan puuroja osana laihdutusta?
Eikö niiden pitäisi olla tosi terveellisiä kun on kuitenkin lapsille tehty ruoka, ja oli sopivan pieniä annoksia ja helppo kuljettaa mukana?
Eli onko ihan pöhkö ajatus jos ottais esim. töihin joskus evääks sellasen hedelmäsoseen taikka puuron?
Vai onko niissä sitten ehkä liikaa jotain "ravinteita" aikuiselle?
Onko
4
744
Vastaukset 4
- soseita..
Mehän syödään niitä marjasoseita lähes joka päivä, välipalana ja maitorahkan kanssa, nam nama hyvää ja terveellistä.
- ...voi..
...syödä ja ottaa evääksi. Tosi hyvää juuri maitorahkan kanssa ja puuron päälle olen laittanut. Joskus ostanut myös sellasen hedelmäsoseen jälkkäriksi. Ei niissä ole aikuisille mitään liikaa ja niissähän on yleensä hyvin vähän lisättyä sokeria.
Sopivat hyvin myös kevyisiin jälkiruokiin esim. kääretortun täytteeksi, juustokakkuun täytekakkuun jne.. - Juh..
Hyvä ja terveellinen vaihtoehto monelle ylimakealle tuotteelle. Sopii laihduttajallekin jos ei montaa purkkia syöpöttele kerralla.
- Panhandle
Päinvastoin, vauvanruoka-annokset ovat aikuisen ateriaksi liian PIENIÄ. Mitään terveydelle vaarallista niissä ei varmaankaan ole, koska ne on tehty pikkuvauvoille.
Hedelmäsose sellaisenaan tai vaikka viilin päälle levitettynä on sen sijaan hyvä välipala.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2801117Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "260941Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49910- 101851
- 73798
- 99789
- 107659
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2541Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11450