HK on keittänyt, saamistaan muistutuksista huolimatta, sikoja elävinä jättimäisissä kalttausaltaissa useassa teurastamossaan Ruotsissa.
Voi vain kuvitella sitä eläinparkojen kuolonkiljuntaa...
Nyt kaikki boikotoimaan HK:n sinistä sikalenkkiä!
Kaikki boikotoimaan
13
2225
Vastaukset 13
- kouluruokana !
ja ole onnellinen, että saat ruokaa.
Ei me veronmaksajat teille kakara-nipottajille haluta parempaakaan tarjota, meillä on muitakin murheita, muitakin veroja, ota himasta paremmat eväät jos ei kelpaa HK.- Turpa tukkoon !
Jos et mitään tienaa, syö mitä on tarjolla, äläkä mangu.
Valkkaa sitten, kun itse tienaat. - täällä taas riehuu
Turpa tukkoon ! kirjoitti:
Jos et mitään tienaa, syö mitä on tarjolla, äläkä mangu.
Valkkaa sitten, kun itse tienaat.Toivottavasti tuo oli provo, eikä tuollaisia vanhempia oikeasti ole olemassa. Niin ymmärtämätöntä puhetta, että tuollaiselle tyypille minä tulisin ja iskisin ne koulun lihamakaronilaatikot päin naamaa ja sanoisin, että tos on sun veromarkkas takaisin senkin ääliö.
- 085yt
juujuu...
meidän koulussa vaan on sääntö että ei omia eväitä!
ei karkkeja omia juomia edes vettä!!! eikä tietenkään mitään leipiäö tmv...
opettajan kanssa kävellään ruokalaan ja kattovat että syödään tarpeeksi!!
olen ylä-astella en päivä kodissa ja silti en saa tehdä mitään omia päätökisä...
niin että tälläisena eläinten puollustaja voit painua jonnekin selittämään "ota himasta paremmat eväät jos ei kelpaa HK."
- epäluuloinen einari
HK jäi kiinni, mutta ei se sitä takaa, että VAIN HK tekisi pahaa. Musta kaikki lihantuotanto ja vielä laajemmin eläinperäisten ruokien tuotanto on hyvin EPÄILYTTÄVÄÄ!
Siksi mä olen jo kauan sitten päättänyt ryhtyä kasvissyöjäksi. Puolisen vuotta kesti siirtymävaihetta ja nyt olen ollut muutaman viikon täys vegaani eli ei munia eikä maitoakaan. Oikein mielläni teen tämän eläinten puolesta.- samalla tavalla
Sitten tulin ajatelleeksi niitä viljelijöitä jotka käyttävät lannoitteita ja saastuttavat (tai luomuviljelijöitä joiden pitää aurata rikkaruohojen takia niin syvältä että maa savettuu) ja tuhoavat luontoa. Päätin lopettaa myös kasvien syönnin.
Tästä on nyt kolme vuotta, ja olen sen ajan syönyt pelkästään eläimiä, jotka syövät muita eläimiä, ja välttänyt näin kaiken tehotuotannon. Suurimmaksi osaksi ostan sellaista lihaa, joka ei kelpaa muille ja menisi muuten hukkaan. Olen pyydystänyt loukulla rottia ja ostan mm. susien ja karhujen lihaa, niitä kun ammutaan jos ne aiheuttavat harmia karjalle. - sitten päättäneet
samalla tavalla kirjoitti:
Sitten tulin ajatelleeksi niitä viljelijöitä jotka käyttävät lannoitteita ja saastuttavat (tai luomuviljelijöitä joiden pitää aurata rikkaruohojen takia niin syvältä että maa savettuu) ja tuhoavat luontoa. Päätin lopettaa myös kasvien syönnin.
Tästä on nyt kolme vuotta, ja olen sen ajan syönyt pelkästään eläimiä, jotka syövät muita eläimiä, ja välttänyt näin kaiken tehotuotannon. Suurimmaksi osaksi ostan sellaista lihaa, joka ei kelpaa muille ja menisi muuten hukkaan. Olen pyydystänyt loukulla rottia ja ostan mm. susien ja karhujen lihaa, niitä kun ammutaan jos ne aiheuttavat harmia karjalle.syödä eläimiltä kaikki ruoat ?
- Kun on vege.
Ellen olisi jo kasvissyöjä, ryhtyisin viimeistään nyt. Olin oksentaa kun sain tuon tietooni. :(
- dfary
voihan sitä muuten boikotoida mutta entä jos sitä on koulssa ruokana kun ei voi olla 8 tuntia syömättä?
- koulun
jauhomakkaraan lihaa tuhlata. Maku tulee natriumglutamaatista.
- saadaan
koulun kirjoitti:
jauhomakkaraan lihaa tuhlata. Maku tulee natriumglutamaatista.
siskonmakkarasoppaa.
- Samaa mieltä...
Ja kuka sellaista nyt viitsis syödäkään, paljon parempaakin makkaraa on olemassa jos makkaraa syödä haluaa
- ----------
keittäkää ittenne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44522Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520