Mämmiä, ripaus sokeria ja GoGreen vaniljasoijajuomaa. Paras välipala aikoihin, nam!
Mikä makuelämys
4
461
Vastaukset
- tulla tänne
uusi naispuolinen teppo.moi-"hauskuuttaja"...
- makuseikkailija
Piut paut tuolle ilkimysvastaajalle.
Minäkin pidän mämmistä, ja aion kokeilla vinkkiäsi. Mitenkähän mahtaisi toimia tilkkanen kookoskermaa? Tulisi sellainen eksoottinen trooppinen sivumaku. Täytyypä sitäkin kokeilla. - mämmin kera
Mä oon mämmin syönyt sen normaalirasvaisen vaniljan makuisen Alpron kanssa. Sehän on vähän kuin kermaa jokatapauksessa :) Nyt on kyllä tullut jotain uutta vispattavaa kasvikermaa, aion kokeilla sitä seuraavan kerran kun mämmiä vedän.
- ........
Olisi mukavaa, jos kaikki kiinnittäisivät otsikointiin vähän enemmän huomiota ja tekisivät otsikosta kuvaavamman. Minäkin olen sattunut avaamaan tämän viestiketjun varmaan viisi kertaa, vaikka vihaan mämmiä.
Olisit laittanut otsikkoon vaikka sanan "mämmi".
Ihan ystävällisesti siis halusin tämän sanoa, en tarkoittanut nipottaa tai muuta, vaikka nipotin kuitenkin.
Peace.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013608
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585493Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454940Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1543726Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201801Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525