Versoja talouspaperilla

onnistuuko

Ei ole kuin kukkamultaa. Soveltuuko se versojen kasvatukseen? Onko siinä jotain ruuantuottoon sopimatonta?

Onnistuuko kasvatus kostealla talouspaperilla? Kuinka pitkälle jaksaa kasvaa? Olisi puhtaampaakin kuin böböinen multa.

2

1633

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puussa vai maassa

      Olisihan se nauriskin tietty puhtaampi, jos se oksilla kasvaisi, mutta kun ei!
      Mitenkäs sen kukkamullan kanssa, aiotko syödä sen versojesi kanssa?
      Missäs luulet vehnän, kauran, ohran, tai rukiin kasvavan? Tuskin viljelijät muokkaavat talouspaperia kylvökuntoon traktoreillaan.
      Kuinka paljon luulet olevan ravinteita talouspaperissa?
      Jos haluat kunnolla kasvavaa versoa, niin käytä sitten ainakin vessapaperia, ainakin kerran pyyhittynä!

      • ..riski bisnes..

        Mut jos on syönyt raision rehulla ruokittujen kanojen munia taikka kinkkuun hairahtunut, niin siinä serlassa vaanii salmonellavaara!


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1780
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1392
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      44
      1257
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      173
      866
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      800
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      742
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      646
    Aihe