Miksi ostoskeskuksissa ei ole oikeaa ruokaa myyviä ravintoloita.On hampurilaispaikkoja, paniineita, pitsaa,tortillaa, teksmeksiä jne,jne.Mutta miksi ei ole ruokaa?
Siis sellaista normaalia kotiruokaa.
Olisi mukava ostosten lomassa myös syödä, ihan kunnollista, ja kohtuuhintaista ruokaa
Siis sellaista normaalia kotiruokaa.
Olisi mukava ostosten lomassa myös syödä, ihan kunnollista, ja kohtuuhintaista ruokaa
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meillä löytyy Munkkivuoren ostarilla (Helsinki) sellainen ravintola kuin Kivitorppa, josta saa kunnon kotisafkaa eikä mitään huttua.
En ole ikinä tajunnut miksi kukaan ravintolassa haluaa syödä "kotisafkaa". Sitä saa kotona, ja 99,99% todennäköisyydellä paremmin tehtynä ja maukkaampana kuin ravintolassa.
Kun ostarille tullaan esim. koko perheen voimin shoppailemaan, ei tarkoituksena ole tuhlata rahaa ravintolaruokaan, mutta pakko olisi kuitenkin jossain käydä tankkaamassa. On siis harmi, että edullisemmat paikat ovat lähinnä hampurilais- ja pizzapaikkoja..no saahan niistäkin vaikka salaatin.
ihan metriksen kupeessa. Helmi-Grilli se kai oli.
Normaali-ruokaa tavan ihmisille ja ihan siisti paikka. Hinta/laatu ihan paikallaan.
Helmi-Grilli se on. Ja Vuosaaren Columbuksessa on Fregatti, sen korkean tornitalon puoleisessa päädyssä. Toisessa päädyssä on Rosso, mutta sitä en suosittele.
ei siellä fregatisa syödä juoraan vaan!
Ite dokaan vaan!!1
Ihan kunnon ruokaravintoloita on molemmissa, on tietysti myös niitä pikamättöpaikkojakin.