Geenimanipulointia käytetään liian varhaisessa vaiheessa, koska siitä tiedetään liian vähän.
Hyvin hataralta pohjalta ollaan lähdetty liikkeelle esim. Kuvitellaan että geenit pysyvät paikoillaan.
Eivät ne pysy - virukset todistavat tämän. Viruksistakin tiedetään liian vähän.
Ja, koska tämä liian vähäinen tietämys vaan jatkuu ja jatkuu ajatusketjussa eteenpäin, niin ei voi tehdä kun yhden johtopäätöksen,
Ei GM:lle.
Geenimanipulointia liian aikaisin...
4
1329
Vastaukset
- Tietoa lisää!
Ei ole seurattu gm-tuotannon ja -ruuan ympäristö- ja terveysvaikutuksia lainkaan niin Amerikassa kuin Euroopassakaan. Vasta myöhemmin on todettu Amerikassa terveysvaikutuksia.
Minäkin sanon "ei GMO:lle", kun kaupassa näkyy. - tiedostanut
että jos geenimanipulaatiota ei olisi käytetty
ollenkaan siitä ei myöskään tiedettäisi yhtään mitään?
Kaikki uudet asiat lähtevät yleensä nollapisteestä,
ja siitä sitten tieto karttuu kun käytetään.
Mites muuten?- xxxxxxxxxxx
GMO:n keksinyt tiedemies totesi jäljet nähtyään, että tätä ei saa päästää laboratiorion ulkopuolelle eikä saa alkaa käyttämään.
Ahneet businessporukat näkivät siinä oivan markkinaraon tehdä paljon rahaa joten niinpä meille kovalla hurinalla muotoillaan GMO ruokia. Esim. vilja muotoillaan niin, että joka vuosi pitää ostaa uudet viljan siemenet ja joku rahastaa.
Kuluttajat onneksi äänestävät toisin ja luomun myynti kasvaa kohinalla! - tai näin
xxxxxxxxxxx kirjoitti:
GMO:n keksinyt tiedemies totesi jäljet nähtyään, että tätä ei saa päästää laboratiorion ulkopuolelle eikä saa alkaa käyttämään.
Ahneet businessporukat näkivät siinä oivan markkinaraon tehdä paljon rahaa joten niinpä meille kovalla hurinalla muotoillaan GMO ruokia. Esim. vilja muotoillaan niin, että joka vuosi pitää ostaa uudet viljan siemenet ja joku rahastaa.
Kuluttajat onneksi äänestävät toisin ja luomun myynti kasvaa kohinalla!niin aina väärinpäin.
"Esim. vilja muotoillaan niin, että joka vuosi pitää ostaa uudet viljan siemenet ja joku rahastaa."
Tuo geenimanipuloidun viljan oman lisääntymisen estohan
on tehty juuri luonnon suojelemiseksi ettei manipuloitus lajike leviäisi
omia aikojaan maailmalle.
Tarttisko mielestäsi sen päästä vapaasti lisääntymäänkin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1516827MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635963Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884559NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074519Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1624310Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941690- 4021596
- 821399
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311377Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411161