Mitä

Mitä aineita lukiossa kannattaisi erityisesti opiskella ja miten paljon, jos pyrkii tähtitiedettä opiskelemaan yliopistoon?
4270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Erityisesti matematiikkaa. Mikään aine ei ole yhtä täynnä kuivan tylsää laskemista kuin tähtitiede, sen voin luvata.

Äänestä
  • Onko näin ?

    Äänestä

  • Patvo kirjoitti:

    Onko näin ?

    Minulla on linnunradan musta peikko dikipoksin levyllä ja olen sen katsonut monta kertaa ja aina se vaan jaksaa viehättää.

    Äänestä

Jotakin sellaista josta saa nopeasti merkittävää taloudellista etua, sillä tähtitieteestä sitä on vaikea saada ja opiskelu maksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patvo kirjoitti:

Mitä aineita lukiossa kannattaisi erityisesti opiskella ja miten paljon, jos pyrkii tähtitiedettä opiskelemaan yliopistoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu