miks meikki paakkuuntuu ihon uurteisiin????

miks ihmeessä kaikki meikkivoiteet kasaantuu silmän alapuolelle, ihon juonteisiin?? olen kokeillu plascoa, make up storea, lorealia ja nyt ostin max factoria ja kaikissa sama vika. enkä edes laita meikkivoidetta paljoa ja silti se pakkautuu kaikkiin iho uureteisiin ja näyttää kamalalta. miks ihmeessä??
osaisko joku neuvoa??
kosteusvoidetta käytän, ja annan imeytyä ihoon kunnolla ennen meikkausta....
71113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

varmaan ryppyjä..no mitä siinä on ihmettelemistä jos voide kasaantuu ryppyihin..samaa voit aatella et jos sataa vettä ulkona nii osa imeytyy maahan ja osa jää koloihin ja kuoppiin..:D

Äänestä
  • voiteesta. Kannattaa kokeilla.

    Äänestä

lähinnä,että Kaunis on aina kaunis mutta mitä muodikkaampi sitä rumempaa jotta pysyt ajan trendissä.Luisevat mannekiinit jotka ovat luuta ja nahkaa kävelevät esille kuin kulunnein nikamin happaman näköisinä päällään mitä sattuu tähtäimenä hieman yksinkertaiset nousukkaat katsomosta joille kelpaa puuhka kuin puuhka joka on ollut jonkun muotinuken päällä jne. Mutta kauneus on kauneutta.On taas toinen asia ellei katsojalla ole minkäänlaista silmää kauneudelle vaan peilaa kaikessa vain itseään,mikä sitten lieneekin?

Äänestä
  • alkuperäisen kysymykseen??

    Äänestä

Mineraalimeikit eivät "kasaannu". Kokeile vaikka Jane Iredale:a, jonka jälleenmyyjät löydät kyseisen tuotteen kotisivuilta.
Ja älä missään nimessä laita "perinteistä" talkkia sisältävää puuteria kasvoillesi mihinkään kohtaan. Se tukkii huokoset ja talkki kun kuivattaa ihoa, se reagoi työntämällä enemmän talia. Ja koska talkin tukkimat huokoset eivät päästä talia ulos syntyy finnejä ja mustapäitä.

Äänestä
  • "A quick search of any medical or scientific database shows no studies about talc clogging pores exist." Paula Begoun nettisivullaan.

    Sie puhut siis lööperiä.

    Äänestä

  • soopaa --- kirjoitti:

    "A quick search of any medical or scientific database shows no studies about talc clogging pores exist." Paula Begoun nettisivullaan.

    Sie puhut siis lööperiä.

    ettei talkkii tuki ihohuokosia, mutta kuivattaa kyllä ihoa. ne on ne silikoonit joita noissa meikkivoiteissa on jotka tukkii ihohuokosia. ja oman kokemuksen perusteella en iredalea suosittele kenellekkään on meinaan aikasta kiiltävää ja kallista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


htwrhrtttg kirjoitti:

miks ihmeessä kaikki meikkivoiteet kasaantuu silmän alapuolelle, ihon juonteisiin?? olen kokeillu plascoa, make up storea, lorealia ja nyt ostin max factoria ja kaikissa sama vika. enkä edes laita meikkivoidetta paljoa ja silti se pakkautuu kaikkiin iho uureteisiin ja näyttää kamalalta. miks ihmeessä??
osaisko joku neuvoa??
kosteusvoidetta käytän, ja annan imeytyä ihoon kunnolla ennen meikkausta....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu