Eli tässä pari helppoa tapaa nautiskella kevyesti esim. lounaan jälkeen:
1: Options-kaakao, kcal: 37 per 2 dl
2: Sokeriton vadelmakeitto 1dl sekoitetaan 1,5 dl kevyttä soijamaitoa, kcal: 45 per 2,5 dl
Nam! :) niiden kanssa voi nauttia lisäksi palan tai pari tummaa suklaata, esim. dippaamalla suklaata kuumaan kaakaoon. Taltuttaa makeannälän eikä kaloreita juurikaan kerry.
2 kevyttä jälkiruokajuomaa :)
5
1348
Vastaukset
- :) :)
Kiitos vinkistä..
Toteutin tuon kakkosvaihtoehdon niillä aineilla mitä kaapista löysin; Eli laitoin puolet rasvatonta piimää ja puolet sokeritonta mansikkakeittoa.
Ja muuten oli hyvää. Varmasti myös soijamaidon kanssa toimii! Makeennälkä lähti kuin tykinsuusta, ja ei paljon kaloreita kertynyt! - Ite keksin
Todella helppoa! Ei tarvita sauva- eikä tehosekoitinta: 4 cl koskenkorva 20 cl Vichy Ainekset kaadetaan lasiin, ja kietaistaan naamaan! Kalorit 70 kcal Makrot: HH=0, R=0, P=0! Ei sisällä yhtään rasvaa, joten sopii matalaenergiseen dieetiin! Esim. 1200 kcal/vrk, voit nauttia näitä 17! Ei sitten napostella yhtään nutrilettia!
- Tero Nuppi
Testasin pekonin kanssa! Helppo tehdä tehdä, mukavan raikas ruokajuoma. Kymmenen jälkeen jalat menivät omituisen turraksi. En meinannut päästä vessaan. Johtuisko pekoni rasvasta?
- Mulla onkin just
kossu bietti menossa:p.
- Esa Nahka.
Tero Nuppi kirjoitti:
Testasin pekonin kanssa! Helppo tehdä tehdä, mukavan raikas ruokajuoma. Kymmenen jälkeen jalat menivät omituisen turraksi. En meinannut päästä vessaan. Johtuisko pekoni rasvasta?
Erittäin toimivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731