Keskustorin kiinalainen (TRE)

Muistaakos joku vielä sen Tampereen keskustorilla olleen kiinalaisen pikaruokaravintolan, tiloissa johon Yliopistollinen apteekki sittemmin toimintaansa laajensi?

Tähän ko. ravintolaan liittyen kyselisinkin, että olisikohan jollakulla parempaa tietoa siitä, että:
a) miksi ravintola lopetti?
b) kauankos siitä onkaan jo kulunut? Parisen vuotta kaiketi...
c) mahtaakohan ko. ravintoloitsija toimia jossain muualla päin Tamperetta eli että olisi avannut uuden, vastaanvanlaisen ravintolan?

Tämän keskustorin kiinalaisen hinta-laatusuhde kun oli enemmän kuin kohdallaan. Hyvin monesti sieltä tuli yösyömiset haettua matkalla raflasta kotia =)

2

1855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuttujuttu...

      "a) miksi ravintola lopetti?" Kerran tulin ite käyneeksi. Todella töykeä palvelu. Olisin aika yllättynyt jos ei olisi vielä lopettanut. "c) mahtaakohan ko. ravintoloitsija toimia jossain muualla päin Tamperetta eli että olisi avannut uuden, vastaanvanlaisen ravintolan?" Vahvasti epäilen, että ei ole... :D Rautatieaseman takana muuten on hyvä kiinalaispaikka siinä missä nousevat portaat Tullintoria kohti. Siellä on viimeksi käydessä ollut hyvät annokset ja hinnat. Henkilökuntakin on mukavaa -toisin kuin tuossa mainitsemassasi paikassa.

    • se oli paras!

      olen ihan samaa miettinyt, tai olemme mieheni kanssa miettineet! siellä oli ihan paras kinkkiruoka ja ei musta palvelussa ollut mitään vikaa!! tosi nopeeta ja hyvää palvelua aina saatiin! harmittaa ihan sikana et se silleen hävis ja on kans jäänyt kaivelemaan, että miksi lopetti ja että olisiko jossain muualla päin toimimassa.. kun se silleen yhtäkkiä vaan hävis! ketutti ku meni sinne suurin piirtein kuola valuen ja sit se oliki tyhjä ja ihan pimeenä eikä mitään lappua et miksi lopettanut.. ja ikinä ei ainakaan saatu mitään ruokamyrkytystä sieltä!ja "muutaman" kerran kuitenkin sitä syötiin... nyyh!! ihanaa kiinalaista ruokaa kaivaten...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2726
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1174
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      969
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      60
      940
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      76
      858
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      805
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      99
      802
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      708
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe