Muistaakos joku vielä sen Tampereen keskustorilla olleen kiinalaisen pikaruokaravintolan, tiloissa johon Yliopistollinen apteekki sittemmin toimintaansa laajensi?
Tähän ko. ravintolaan liittyen kyselisinkin, että olisikohan jollakulla parempaa tietoa siitä, että:
a) miksi ravintola lopetti?
b) kauankos siitä onkaan jo kulunut? Parisen vuotta kaiketi...
c) mahtaakohan ko. ravintoloitsija toimia jossain muualla päin Tamperetta eli että olisi avannut uuden, vastaanvanlaisen ravintolan?
Tämän keskustorin kiinalaisen hinta-laatusuhde kun oli enemmän kuin kohdallaan. Hyvin monesti sieltä tuli yösyömiset haettua matkalla raflasta kotia =)
Keskustorin kiinalainen (TRE)
2
1878
Vastaukset
- tuttujuttu...
"a) miksi ravintola lopetti?" Kerran tulin ite käyneeksi. Todella töykeä palvelu. Olisin aika yllättynyt jos ei olisi vielä lopettanut. "c) mahtaakohan ko. ravintoloitsija toimia jossain muualla päin Tamperetta eli että olisi avannut uuden, vastaanvanlaisen ravintolan?" Vahvasti epäilen, että ei ole... :D Rautatieaseman takana muuten on hyvä kiinalaispaikka siinä missä nousevat portaat Tullintoria kohti. Siellä on viimeksi käydessä ollut hyvät annokset ja hinnat. Henkilökuntakin on mukavaa -toisin kuin tuossa mainitsemassasi paikassa.
- se oli paras!
olen ihan samaa miettinyt, tai olemme mieheni kanssa miettineet! siellä oli ihan paras kinkkiruoka ja ei musta palvelussa ollut mitään vikaa!! tosi nopeeta ja hyvää palvelua aina saatiin! harmittaa ihan sikana et se silleen hävis ja on kans jäänyt kaivelemaan, että miksi lopetti ja että olisiko jossain muualla päin toimimassa.. kun se silleen yhtäkkiä vaan hävis! ketutti ku meni sinne suurin piirtein kuola valuen ja sit se oliki tyhjä ja ihan pimeenä eikä mitään lappua et miksi lopettanut.. ja ikinä ei ainakaan saatu mitään ruokamyrkytystä sieltä!ja "muutaman" kerran kuitenkin sitä syötiin... nyyh!! ihanaa kiinalaista ruokaa kaivaten...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1106145Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto615102SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun594226SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193141SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561