Otin pakastimesta viimeviikolla ostamani lihapullarasian ja ajattelin että teempä muusin lihapullien kanssa,lämmitin lihapullat paistinpannulla ja sitten söin niitä muusin kanssa niin jotenkin sain alas meneen,nyt sitten illalla avasin jääkaapinoven ja ihmettelin mikä hitto haisee epämiellyttävälle niin perhana osa lihapullista hyi hitto vedin vessanpyntystä alas,tästä lähtien en valmis lihapullia osta vaan teen itse.
atrian lihapullat
muusin kanssa
91757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En ymmärrä miten joku voi ylipäätään niitä rustoisia kumipalloja syödä. Maku ja haju ovat mitä karmeimmat. Kyllä itse tehtynä saa paljon paljon paremapaa ja tietää mitä suuhunsa laittaa !
Hitto valmislihapullat on melkein karsein eines tuote mitä myynnissä,no eipä oo pakko ostaa. Jos jotain nopeeta valmistettavaa tästä lähtien aion ostaa niin nakkeja tai makkaraa mutta ei missään nimessä valmislihapullia.
Vain makuaistinsa menettänyt moukka pystyy noita syömään.
vaikka sairauden takia,menettänyt maku-aistinsa niin,onko hän moukka?
Olisi. Moukka ja friikki. Mautonkin.
Kaupan lihapyörykoissä on vähäsen inhaa lihaa. Mutta broilerpyörykät... niissäpä ei ole lihaa ollenkaan. [BP:ssäkin on toki lihankaltaisia ainesosia, ei ehkä sovi puritaaneille]
vegaani on broileria syönyt. saatikka kananmunaa, sitä noissakin on.
Vegaanit on aina syöny munaa hyvällä halulla.
Leipäjonossahan noita aina jaellaan. Sen takia en enää nykyään käykään Hurstilla, kun sieltä saa vain paskaa(anteeksi, ei saisi sanoa ruoasta noin). Ainut hyvä mitä sieltä on joskus saanut, on purkki hernaria. Mutta enpä viitti yhden hernaripurkin takia sinne mennä. PAH!