Hei!
Minulle on tulossa ihastus syömään. Kertoka ideoita mitä kokkaisin.
Itse ajattelin broileria, vuohenjuustoa, salaattia ja viiniä. Mitä muita ideoita teillä on??
Entä jälkiruoka?
Kiittäen..
Miesvieras
kotona syömme, vinkkejä...
9653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jälkiruuaksi marjarahkaa.
Jos se ihastuksesi on iso, niin se tulee vain vihaiseksi broilerista ja salaatista :) Jotain tukevaa jälkiruoaksi? Suklaakakkuja saa ihan hyviä kaupastakin, jos ei itse jaksa vääntää. Kun lämmittää mikrossa ja laittaa jäätelöpallon rinnalle, niin kelpaa aika varmasti.
Niin jos ihastus on ISO niin sitten saattaa harmittaa. Muuten tuskin: hyvältä kuulostaa.
Leipaseppas pizza. Ja pizzan kanssa "pizzerian salaatti". Juomaksi III-olutta. Ja täytteeksi siihen pizzaan voisit laittaa; Jauhelihaa, kinkkusuikaleita, salamia, sipulirenkaita. Sekä reilu kerros juustoraastetta. Taikka, jos tällainen pizza-ateria ei oikein innosta, niin sitten; Keittoruoka. Lisäksi lämpimätleivät. Jälkiruoaksi; suukottelua, haleja. Varmasti ihastuksesi tykkää. Keitoksi suosittelen jauhelihakeittoa.
no jos hurmata pitää niin aivan täysin väärä valinta, samoin jauhelihakeitto , ei ikänä. Saatikka kolmoskalja. Noihan on ihan arkiruokia. Ennemmin kunnon pihvi valkosipuli- tai kermaperunoilla, höyrytettyjä kasviksia, salaatti, vaikka sitä vuojenjuustoa ja krutonkeja siihen. jäkiruoaksi jäätelöä, marjoja ja kuumaa kinuskikastiketta. Juomaksi punaviini ja kahvin jälkkärin kanssa kanssa konjakki. Simppeli tämäkin vaan enpähän nyt lähtisi miestä hurmaamaamaan jauhelihasopalla !
Täytyy myöntää, että itse ihmettelisin jos noin överihienot ruoat tekis nainen minulle. Toisaalta pizza, kolmoskalja ja jauhelihakeitto menee taas liikaa sinne huonon maun arkipuolelle. Tosta konjakki ja kuuma kinuskikastike, itseasiassa koko jälkkäri pois niin hyvin menee. Kahvit vois kyllä tarjota ja vaik jotain leivoksia. Toisaalta jos et hae keskivertoseuralaista niin tuo ruoassa oma persoonallisuus esiin.
Saunalahdelta tietenkin.
ja uunimakkaroita, jälkkäriksi sopii hyvin vanilja jäätelö ja masikkahillo.
Olet USKOMATON juntti.