Hyvinkään Tahko

Niin veikkauksia Tahkon tulevan kauden lopullisesta sijoituksesta. Itse veikkaan sen olevan sijoilla 1-4. Hyvinkäällä järjestetään vuoden 2004 itä-länsi. Muistakaapas se hyvät keskustelijat ja pesäpallosta kiinnostuneet.
9994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tahko korkeintaan viides ja mestaruuden vie Sotkamon jymy(jälleen kerran)

Äänestä
  • mie veikkaan että tahko on kolmen parhaan joukossa, niillä on nyt hyvä jengi kasassa...kunhan koko talven jaksaa treenata ja äijät pysyy terveinä niin hyvin mennee!!!!!
    juu, mie oon samaa mieltä että sotkamon jymy vie mestaruuden ja kauden jälkeen korhosen mikko valitaan parhaaksi pelaajaksi.

    Äänestä

  • pikkupeto kirjoitti:

    mie veikkaan että tahko on kolmen parhaan joukossa, niillä on nyt hyvä jengi kasassa...kunhan koko talven jaksaa treenata ja äijät pysyy terveinä niin hyvin mennee!!!!!
    juu, mie oon samaa mieltä että sotkamon jymy vie mestaruuden ja kauden jälkeen korhosen mikko valitaan parhaaksi pelaajaksi.

    Kyllä Sotkamo voi hyvinkin viedä mestaruuden. Mielummin Jymy kuin Kipa =P Kyllä Tahkollakin mahdollisuus on, pitää vaan pelata hyvin.

    Äänestä

ei elämä se tahkon lukkari Mikko Röppänen on iha unelma!!

Äänestä
  • ...röppis osaa hommansa. Hyvin hoitanut hommansa Markus "Aatu" Meriläisen lähdettyä.

    Äänestä

Tahko saattaa jopa tolla materiaalilla yltää loppuotteluun eli veikkauksesi Tahkon sijoitukseksi 1-4 ei ole ollenkaan hassumpi.

Kipa,Tahko,Jymy,Lippo siinä mestariehdokkaat ja toivon että se mestari on Kipa!

Äänestä
  • Jymy, Kipa, Lippo, Thako. Siinä on tosiaan suosikit. Kuitenkin pitäisin silmällä Kossua ja PattUa. Kuten viime syksynä. Tahko Johti PattUa vastaan otteluvoitoin 3-0, mutta hävisi sarjan kuitenkin 3-4. Siis Jymy, Kipa, Lippo, Tahko. Ja PattU ja Kossu. Eikä pidä myöskään unohtaa Järvenpäätä. Viime vuonna toinen. Tosin suurin osa pelaajista on Hyvinkääläisiä =)

    Äänestä

  • Laherry kirjoitti:

    Jymy, Kipa, Lippo, Thako. Siinä on tosiaan suosikit. Kuitenkin pitäisin silmällä Kossua ja PattUa. Kuten viime syksynä. Tahko Johti PattUa vastaan otteluvoitoin 3-0, mutta hävisi sarjan kuitenkin 3-4. Siis Jymy, Kipa, Lippo, Tahko. Ja PattU ja Kossu. Eikä pidä myöskään unohtaa Järvenpäätä. Viime vuonna toinen. Tosin suurin osa pelaajista on Hyvinkääläisiä =)

    ...mutta KiPe tuskin pärjää tulevana vuonna, kun niin moni rotta jätti uppoavan laivan... :)

    Äänestä

tahko vois olla 3 parhaan joukos mut eihän sitä vielä tiiä....=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laherry kirjoitti:

Niin veikkauksia Tahkon tulevan kauden lopullisesta sijoituksesta. Itse veikkaan sen olevan sijoilla 1-4. Hyvinkäällä järjestetään vuoden 2004 itä-länsi. Muistakaapas se hyvät keskustelijat ja pesäpallosta kiinnostuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu