KAipaaan kipeästi laihdutus vinkkejä. Liikun paljon, ja olen vähentänyt syömäni ruan määrää ja vähentänyt kalorin määrää ruissani ja vähentänyt makeisten määrää. Mutta Silti ei mitään tapahdu ja koko ajan on kauhea nälkä. HAluaisin tietää millä saa tuon nälän lähtemään kuitenkin niin ettei tarvitse syödä kohtuutoman paljon, mitkä ruoka aineet täyttävät vatsan ja ovat myös terveydelle hyväksi? Ent kuinka tuon makean himon saa loppumaan tai edes vähentymään , sillä on tuskaa olla nälissään ja vielä himoita jotain suklaata ja vielä tietää ettei voi ottaa sitä.
Kiitän jo etukäteen jos jollain on vinkkejä.
Kiitän jo etukäteen jos jollain on vinkkejä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja tavotteenani on n.7-10 kilon painon pudotus, ole 165 ja painan 66 kg.
Minulla on makeanhimoon auttanut totaalinen sokerista (limsat, karkit, makeat leivonnaiset, jäätelöt yms.) kieltäytyminen. "Vieroitusoireisiin" esim. jäisiä mansikoita tms. pakastemarjoja ilman sokeria tai jotain hedelmiä tai vaikka raakaa porkkanaa. Voi kestää kuukausikin ennen kuin himo lähtee kokonaan. Sitten kun himo on pois, voit syödä tavallista pullaa tai jotain muuta vähäsokerista kohtuudella. Pienikin määrä karkkia tai limpparia saattaa herättää himon uudestaan.
Kromi vähentää makeannälkää.
lisätty aineita, jotka vain kasvattavat janon tunnetta.
Kansanradiossa toimittaja ja kuuntelija epäilivät tämän tyyppisiä lisukkeita käytetyn myös ruokaloiden valmispöperöissä, niin että asiakas tulee sitten huomennakin erittäin nälkäisenä.
Kemikaali-Ali
BooBitch Craft,ei siunun tarvitsi laihdutaa olet juuri sopivan painoinen painonvartijoiden taulokon mukaan .tuossa on linkki mistä löytyy painotaulokko.
http://gcms.weightwatchers.com/WWI_Wrapper.aspx?SiteId=11&Page=1012992 ja kenties sinulla on tullut lihaksia läskin tilalle :))peruna täytää sekä leipä ja maito niin ja kunnon ruoka .itse sallin kerran viikossa karkkipäivän .vaiketaa oli alkuun .
Sokerihan on addiktoiva aine, eli siitä tulee riippuvaiseksi kun sitä käyttää, sen tekee maku, sekä verensokerin voimakkaat vaihtelut, joita nykytietämyksellä kehotetaan tasapainottamaan syömällä sokeria ja hiilihydraatteja. Lääke tähän vaivaan on erittäin yksinkertainen: Ole 2 viikkoa TÄYSIN ilman hiilihydraatteja ( sokeri on puhdasta hiilihydraattia) sinä aikana makeanhimo katoaa kokonaan, ja painosikin putoaa 5 - 10 kg. kaikkea muuta ruokaa ( Kalaa, Lihaa, Kanaa, munia, Kasviksia,) Eli sellaista ruokaa että päivittäinen Hiilihydraattimääräsi jää alle 20g voit syödä rajoituksetta, ja muista juoda vettä runsaasti.