Onko kenellekään koskaan tapahtunut näin täälä chatissä, että pitkänkin chat suhteen jälkeen nainen haluaa testata miestä..Miksi? Vaikka kuinka rehellisiä keskusteluissamme olemme olleet ja soiteltukin toisillemme (tavanneet emme vielä ole), halusi naiseni testata minua "feikki-nikillä" jäämällä teostaan heti kiinni. Minusta tämä on anteeksiantamaton teko, miksi hän ei luota. Kysynkin onko kenellekään tapahtunut moista ja voiko edes harkita luottamuksen palautumista ennalleen tällaisen ihmisen kanssa? Kun hän oli aito, oma itsensä, synkkasi meillä hyvin yhteen. Olen ollut tästä tapauksesta lähtien häntä kohtaan erittäin viileä ja hän haluaisi vielä jatkaa ja katuu tekoaan. Onko tämä naisen logiikkaa parhaimmillaan... Mitä teen?
Nainen rikkoo keskinäisen luottamuksen
kenneth
61243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllähän tossa vaiheessa joutuu kestämään kaikkea. Varsinkin jos olet luvannut jollekin jotain. hän on vain epäilevä ja varuillaan
Yllättävän monet harrastavat testaamista chatissa, joten anna anteeksi.
..olin kutsunut miehen luokseni syömään&istumaan iltaa..
(nettisuhde,kerran tavattu&paljon juteltu puhelimessa),
edellisenä päivänä ilmoitti, että joutuukin jäämään töihin..Vaan tämän feikki-ihailijattaren(siis minä eri nimellä)olisi kuitenkin vienyt vaikka risteilylle!, tai ihan minne vaan!!..
Miten sinä voit kuvitella, että joku sokeasti luottaisi-ylipäänsä enään kehenkään tässä suhdepelaamisten maailmassa-sinuun(kaan), kun ette edes ole tavanneet?
Unohda pois vain, hänkin vain varovainen on..
ja ole onnellinen, mikäli kaikki on vielä hyvin :) Onnea matkaan =)
Mutta kun kaipaan häntä ja luontoni ei anna periksi antaa hänelle anteeksi tekoaan. Oli hän sentään tähän astisista ihmisistä mielestäni liikuttavin ja kosketti sydäntäni. Ehkä siksi juuri järkytyinkin niin paljon, kun en osanut odottaa suhteessamme olevan luottamuksen puutetta. Sokeako rakkaudesta?
Kiitos silti kommenteista.
Netti ikävä kyllä tai onneksi antaa testaamiseen mahdollisuuden.
Itse katkaisin vähän aikaa sitten orastavan suhteen juuri siksi, että toinen osapuoli tapaili useampia nettituttavuuksiaan seurustelutarkoituksessa. Asia tuli ilmi juuri näin feikkauksen kautta.
Mutta uskon, että mikäli kumpikin pelaa avoimin kortein ei pitkän päälle siihen ole tarvetta.
Ole tyytyväinen, että nainen on sinusta niin kiinnostunut, että teki tuollaisen testin! Nainen ilmeisesti oli epävarma sinun tunteistasi ja haluistasi, joten päätti tehdä testin, joka paljastaisi lopullisesti, jatkaako yhteydenpitoa kanssasi, vai jatkaako elämää ilman sinua. Mielestäni tämä kertoo että nainen tosissaan pitää sinusta, eikä halunnut itselleen tulevaisuudessa sydänsuruja. Sen vuoksi testasi, voiko luottaa sinuun.