Linssimuusi

Luin jostakin että linsseistä saa perunasoseen vastiketta. Se on terveellisempää ja paremman makuista joku kehui. Tietääkö joku miten se tehdään?
2348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

haen vaikka yahoo.comista hakusanalla LINSSIMUHENNOS - kyllä löytyy ohjeita!

Äänestä

Linssimuhennos ei taida oikein vastata perunamuussia. Perunoissa ja perunamuussissa on pääasiassa hiilihydraatteja, linsseissä, pavuissa yms. proteiiniä (niitähän käytetään kasvisruokavaloissa proteiinin lähteenä lihan ja kalan sijasta).

Linssimuhennos täyttää siis eri osan ravinnontarpeestasi kuin perunamuussi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muusi kirjoitti:

Luin jostakin että linsseistä saa perunasoseen vastiketta. Se on terveellisempää ja paremman makuista joku kehui. Tietääkö joku miten se tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu