Enää meitä tuskin pelastaa mikään, suuri uhka valloittaa vauhdilla maailmaa ja meitä:
"Vieraslajit kuten etuviistiäiset tunkeutuvat vauhdilla maahamme syrjäyttäen kotoperäiset lajit."
Jos ja kun karmeat ETUVIISTIÄISET rantautuvat Suomeen, olemme suuressa vaarassa.
Perustankin tässä etuviistiäis-uhkarahaston, johon voi lahjoittaa ja samalla pelastaa itsensä ja maailman viheliäisiltä etuviistiäisiltä.
AIKAA EI OLE PALJON , tilinumeron ilmoitan myöhemmin. Ainoastaan rahalahjoituksin voimme välttyä etuviistiäisiltä. Kiitos etukäteen.
ps.(takaviistiäisten tulo myös uhka).
SUURIN UHKA
PLANKTONISTI
15518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
etuviistiäiset ovat islamisteja! Minä perustan rahaston etuviistiäis-islamistien uhka rahaston. Olenko rasisti???
Tervetuloa viistiäisrahastoon. Saat olla rasisti jos halut, pääasia on rahankeruu ja kerjuu, siinä ei uskonnot paljon paina. Etuviistiäisuhka-rahastoja on jo suunnitteilla myös hindu-etuviistiäisille, ordotoksietuviistiäisille, ja muille viistiäisille. Etuviistiäisrahastot ovat meidän kaikkien etu. Mukaan ja matkaan.
Kamalat etuviistiäiset ovat yhtä näkymättömiä kuin ilmastonmuutoksemme, joten niiden torjuminen on mukavaa ja hauskaa. Rahaa vain säätiöllemme ja me pelastamme maailman puolestanne, yksinkertaista ja helppoa. Vaivaisella 1000 euron lahjoituksella saatte vihreän etuviistiäis-torjuntapinssin ja voitte olla ylpeitä itsestänne.
Ennaltatiedetysti etuviistiäisten torjuntaan tähtävää hankettamme kerätä rahaa tullaan vastustamaan epätieteilijöiden toimesta. (huh! mistä niitä hörhöjä aina sikiääkin...)
Taistelen eturintamassa murskaamassa totaalisesti kaikki tieteenkieltäjähörhöjen argumentit jo lähtökuoppiinsa. Päivät ja yöt valvon, tosin väsyneenä, vastaamasa kaikille täällä aikaansa tuhlaaville hörhöille.
Perustakaamme äkäisesti maailman pelastussäätiön nimellä: PLANKTONISMI-DRAWNIMISSION. Paras "tiimi" oikeudenmukaisemman rahastuksen puolesta, sanoo jo suuri joukko kannattajiamme. Etuviistiäisille on yksinkertaisesti tehtävä jotain, ja sen hoitaa PLDR.(lausutaan plandraw).
Nimeksi ehdotan Blatta Flatulentia. Tämä BF on kelpo ja toimiva nimi. Kannatan.
Tervetuloa mukaan TP, rakentavia ja taloudellisesti kannattavia ehdotuksia otetaan huomioon. Säätiön perussäännöissä jo mainitaan, että "kaikki mikä meitä rikastuttaa on laillista".
Tiukan moraalini myyn vihreänliiton kulttuurin mukaisesti eniten tarjoavalle. Kunhan tili paisuu, niin tavalla ei väliä.
Ehkäpä ne syrjäyttävät kotoperäisistä lajeista esim. hyttyset, paarmat ja mäntypistiäiset. Ei kait nimi turhaan ole ETUviistiäinen.
Tottakai etuviistiäisistä on etua, ainakin viistiästorjunnan etujärjestölle. Etuviistiäiset ovat niinsanottuja pitkänokkaisia venyväishyönteisiä, joilla on mitä erikoisempia ominaisuuksia, niistä myöhemmin. Etuviistiäinen syö ja tuhoaa lähes kaiken, mikään ei ole niille mahdotonta, ydinjätekin kelpaa. Tuntomerkit: Näkymätön, pitkä lerppunokka ja muotoaan muuttava olemus, käyskentelee yleensä etuviistosti(mistä nimi). Etuviistiäiset syövät toki hyttyset, paarmat, ja muut ötökät. Mutta niiden on kuultu syövän mm. koiria, kissoja, lintuja, jopa hirvet ja lehmätkin maistuvat. Tieteellä näistä julmista pedoista on vielä varsin niukasti havaintoja, varsinkin näköhavaintoja, mikä tekeekin niitä vielä vaarallisempia. Näin ollen onkin tärkeää lähettää meille, eli Etuviistiäistorjuntasäätiölle(EVTS) mahdollisimman suuria rahalähetyksiä, myös muu arvotavara kelpaa. Toimi nopeasti, sillä jo huomenna pöydässäsi/pöytääsi voi syödä jämäkkä etuviistiäinen.
Noin vuosi sitten maailma havahtui mehläisten mystiseen katoamiseen. Niiden määrät ovat romahtaneet pieneen osaan normaalista. Onko siis todettu GUWC:n tutkimuksissa etuviistiäisten murhanneen mehiläispoloiset?
Tampereen yliopisto on tutkinut jo useita vuosia etuviistiäisten elämää. Laji ei ole suinkaan tuntematon. Sen tiedetään saapuneen maahamme Suomenlahden etelärannikolta. Laji kuuluu hirvasjalkaisten pääheimoon. Se uhkaa syrjäyttää maassamme yleisen persjalkaisen. Elintavoista tiedetään sen verran, että euviistiäiset ovat yöaikaan aktiivisimmillaan, jolloin ne saalistavat maassamme yleisiä etuveitikoita.
On totta , että etuviistiäinen kuuluu hirvasjalkaisten pääheimoon, kuten ansioitunut tutkijamme esitti. Etuviistiäinen on myös mateleva, selkärangaton nisäkäs, mikä myöskin korostuu etuviistiäisen öisen reviirinsä etsimisessä. Moninaisuutensa vuoksi etuviistiäisen analysointi jatkuukin vilkkaana. Sen tuhoava käytös ylittää ihmisen käsityskyvyn, kertoo journalistiylioppilas Eräs Tunkkanen.
Etuviistiäinen ei ole suinkaan tuntematon laji. Tampereen yliopisto on tutkinut tämän uuden tulokkaan elintapoja jo useita vuosia. Sen tiedetään saapuneen Suomeen Suomenlahden etelärannikolta 90-luvulla. Etuviistiäinen on hirvasjalkaisten alalaji. Se uhkaa syrjäyttää kotoperäisen persjalkaisen. Elintavoista tiedetään mm sen verran, että se on aktiivisimmillaan yöaikaan saalistaen etuveitikoita.