Kuka väittää?

2383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Arkeologia ja Geologia löytyvät tuolta vähän ylempää ja vähän alempaa.

Äänestä

Ensinäkin, tämä ei kuulu evoluutio-osastoon ollenkaan. Toiseksi, ihminen ei ole vielä käynyt joka Maailman kolkassa. Kolmanneksi, etkö ole kuulut mannerlaatoista ja niiden törmäyksistä koskaan? Tarkoitan siis mannerlaatoilla sitä, että koko ajan muodostuu uusia vuoristoja ja häviää. Tämä tosin vie paljon aikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiipijänä kirjoitti:

Kuka tosissaan väittää, että maailma on vanha? Nyt on löydetty uusia vuorenhuippujakin! http://www.yrittajat.fi/fi-FI/yrittajaihmisena/uutinen/?groupId=405c23bd-b86d-4e97-9910-1589ddf04239&announcementId=a237e12e-3c41-4c1f-bae0-84e7f1c71732

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu