Aika hauska juttu, toisinaan ovat ihan huumorilla tehtyjä, eli ei kannata ottaa tosissaan. Silti, yllättävän paljon näkee sellaisia jotka ovat ihan tosissaan tehtyjä :D
Mitä naisen päässä liikkuu, jos hän tekee tälläisen listan ihan tosissaan?
Miehen tarvitsee olla:
1. ystävä
2. rakastaja
3. opettaja
4. kasvattaja
5. uskottu
6. mekaanikko
7. asentaja
8. kuljettaja
9. kantaja
10. hovimestari
11. sisustusarkkitehti
12. seksologi
13. psykologi
Myös luonteenpiirteesi ovat tärkeitä. Sinun täytyy olla:
1. urheilullinen mutta
2. älykäs mutta
3. romanttinen mutta
4. miehekäs
5. iloinen mutta
6. vakavasti otettava ja
7. energinen
8. taitava mutta
9. vaatimaton ja
10. johdonmukainen
11. intohimoinen
12. suvaitsevainen mutta
13. periaatteellinen mutta
14. valmis tekemään kaikkesi minun vuokseni (esim. pankkiryöstön)
eli
15. epätoivoinen (rakkaudesta) mutta
16. charmikas
17. uskollinen
18. valpas mutta
19. kunnianhimoinen
20. luotettava ja ennen muuta,
21. maksukykyinen.
Naisten vaatimuslistat nettitreffeillä
Veto-akseli
5838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
1.riittää että on tosi kaunis kuin huippumalli Ainakin minulle riittää ihan hyvin toi... ja Tukholmassa ja Milanossa ja Pietarissa on näitä tuhansia... sinne siis taas kohta on matka :)
jonka loppu menee suunnillen näin: Mitä mies vaatii naiselta parisuhteessa ollakseen onnellinen? A: Ruokaa B: Seksiä Naiset ovatkin nyt tulleet siihen tulokseen että miesten on vähitellen ymmärrettävä luopua kohtuuttomista vaatimuksistaan.
Joudun AINA häpeänurkkaan,kun paljastan,etten omaa kriteerejä miehelle.Putoan kuoppiin,suden-.Itseasiassa on hurjat vaatimukset-puolison pitäisi olla ihmisiks.Seurassani ja selkäni takana jopa.Rahallisesti ja terveydellisesti.Asunto kiinni,muilla sanoin.Evvk mitä tekis "ylitöissä",itse jumppailen reisiä miesvalmentajien opastamana. Attraktiivisuus,joka johtaa romanssiin,on mun kohdallani animalistista.En huomioi immaculate-nukkeja,poika-Kylie ei vvk.Miesmalli käy jos se on enempiki tanssija.Jostain kumman syystä havittelen mahdottomia,saavuttamattomia homofiilejä ;>
_omasta_ mielestäni kaikki kohdat ja varmaan myös 80% miehistä on samaa mieltä ;) Ja se hankala kohta: "14. valmis tekemään kaikkesi minun vuokseni (esim. pankkiryöstön) " Koska olen valmis tekemään kaikkeni saadakseni kyseisen naisen, pieni valehtelu valmiudesta pankkiryöstöön ei ole yhtään paha rasti ;)