Onko Loimaalle

Onkos sielä joku Rullaluistelu kilpailu? saako mennä Kovaa?
3689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

järkevätäkin sanottavaa, mistään. No, odotellaan ja pidetään pullat nousemassa, onkos se kuuluisa uuni kuumana, tosin epäilen että pian alkaa taas se kuuluisa tarina muovikassista tai vähintään liitosta... ja lamakin vaikuttaa näihin muovikassiasioihin ja kaikkea muuta onko muka jotain tarvetta odottaa tai epäillä... täytyy jokaisen ymmärtää, että joku meinaa jo pakahtua alkaakseen taas monologin lisenssistä tai tuomaripuvun puuttumisesta tai katsojamääristä terv. InlineskaterWorldClass... eli nyt mennään Kovaa kuten entinen sveitsiläinen totesi tai sitten ei ja vaan tyydytään vain foorumin perustamiseen tai massapostitus hoitoihin enkö totiaan otannut tanoa tämän pahemmin mistään, onko tämmä suomikaksnelonen näin pehmojenpaikka... joo totta tosiaan pehmot on paikalla... osaavat kotinurkassa väsätä suomi kaks nelos otteita toisille pehmoille ilmastomuutos onkin suomi kaks nelos muutos , ollanko tästäkin täyhssin (sikaflunssa) samaa mieltä "nyt saa mennä Kovaa" vai kovaa yrittää joku kotinurkkalisenssipellepehmo aloittaa monologia mie en ole tuo "nyt suap männä Kovvoo"

Äänestä
  • ei tuu mitään näistäkään kisoista, käytetyssä reikäisessä muovikassissa vain matkavesite ja irtorutinoita ja minibanaani on enää muistoissain , nälkä vaanii nurkan takana rullamuistelua kovia törmäyksii ellei ole ennakkoon tarkkaillut tilanteita minne on kadonnut suomalainen rullaluistelu koululaiset eivät enää matkusta rullaluistimilla kouluun kyllä ope tietää kaiken ja kaikkihan on opettajia, kaupassa ei voi käydä rullaluistimilla koska kaupan muovikassi on loppu, vesi on katkaistu monelta kisapaikkakunnalta, olen oppinut jo kantamaan veteni mukanani tullen mennen auringon paiste on toleranssirajojen ulkopuolella, sadetta saa väärään aikaan väärässä paikassa... kova tahto ei auta vaikka olis ope kaikki on kadonneet, ja kaik on männyttä asvaltti on rupirupirupista , joutuu liikaa puristamaan vatsallani roikkuvaa lihaa eikä pääse enää 40:iä kuin lennossa parhaimmillaan voiko onnea löytyä maapallolta vai käännynkö filistealaisiin???

    Äänestä

  • nälkäisille kisoja kirjoitti:

    ei tuu mitään näistäkään kisoista, käytetyssä reikäisessä muovikassissa vain matkavesite ja irtorutinoita ja minibanaani on enää muistoissain , nälkä vaanii nurkan takana rullamuistelua kovia törmäyksii ellei ole ennakkoon tarkkaillut tilanteita minne on kadonnut suomalainen rullaluistelu koululaiset eivät enää matkusta rullaluistimilla kouluun kyllä ope tietää kaiken ja kaikkihan on opettajia, kaupassa ei voi käydä rullaluistimilla koska kaupan muovikassi on loppu, vesi on katkaistu monelta kisapaikkakunnalta, olen oppinut jo kantamaan veteni mukanani tullen mennen auringon paiste on toleranssirajojen ulkopuolella, sadetta saa väärään aikaan väärässä paikassa... kova tahto ei auta vaikka olis ope kaikki on kadonneet, ja kaik on männyttä asvaltti on rupirupirupista , joutuu liikaa puristamaan vatsallani roikkuvaa lihaa eikä pääse enää 40:iä kuin lennossa parhaimmillaan voiko onnea löytyä maapallolta vai käännynkö filistealaisiin???

    Älä valita joutavia. Ei todellakaan rusinoita tai muuta kauppatavaraa ja matkoja saa rulliskilpailuista. Rulliskilpailu on kokemus itsessään. Se on mitä haetaan, eikö totta. Tiekkarin ääressä on helppo puhua palturia, toista on olla paikan päällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lähtijöitä kirjoitti:

Onkos sielä joku Rullaluistelu kilpailu? saako mennä Kovaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu