Carri kastike

Carri on niin vahva mauste, että se ei vaadi ostamaan sitä itteänsä. Riittää monet muut pohjat ja lisää siihen maun mukkaan c:a. Tulee hyviä elämyksiä!
4837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Curry

Äänestä
  • Rakkaudella!

    Äänestä

  • Jari Kurri

    Äänestä

  • Kurri! kirjoitti:

    Jari Kurri

    Sulata kasarissa voita, ripota sulaneeseen voihin curryjauhetta mielesi mukaan.(haluatko voimakkaan vai miedon curryn maun) Paista curryjauhetta kotvanen voissa ja lisää sitten vehnäjauhoja, sekoita huolellisesti tahnaksi ja lisää tilkka vettä sekä kananliemikuutio tai fondia. Anna kastikkeen kiehua ja turvota kunnes jauhot ovat kypsyneet, lisää lopuksi kuohukermaa. Sopii erinomaisesti paistettujen broilerin koipireisien sekä jasmiiniriisin kera.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Carri on niin vahva mauste, että se ei vaadi ostamaan sitä itteänsä. Riittää monet muut pohjat ja lisää siihen maun mukkaan c:a. Tulee hyviä elämyksiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu