La 30.5 16.00 BUT - WOL

KAIKKI KYNNELLE KYKENEVÄT kannustamaan teurastajat voittoon!!! WOL on paha kanto kaskessa ja sytyttää varmasti.

Lisäksi EFL karkelot syövät huomattavasti varoja, joten nyt jos koskaan kannustus ja tunnelman nosto keskuskentällä on suotavaa, many thanks in advance!!!

Hienon alkukauden EFL:ssä pelannut KOTIJOUKKUE ansaitsee komean vastaanoton keskuskentällä, so be there...
3403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voisitko JVM analysoida kaikki vaahteraliigan ottelut:)
kiitoksia jo etukäteen:)

Äänestä
  • kaipaat analyysejä niin j. on spekannu vaahteran jengit sajl:n sivuilla näin ennen kauden alkua.

    Ja siitä j. n loppukaneetista mä en ymmärrä yhtikäs mitään, oiskokan äijässä kieroa savolaisuutta vai pikkupiikikästä hesalaisuutta, ihan hepreaa mulle.

    Näin ennakkoon mistään mitään tietämättä ja paljostakaan ymmärtämättä veikkaan pahimmiksi vastustajiksi roo, cro, wol, tro ;)

    Äänestä

Mahtavaa katsoa tolla latauksella esiintyvää BUTCHERS JOUKKUETTA!

Ensimmäisellä puoliajalla wol liikutti palloa mallikkaasti lähinnä stokesin juoksuilla , mutta pallo hyytyi joka kerta muutaman jaardin päähän maalialueesta. Wolvoilla ei taida olla kunnon potkaisijaa, kun ei potkumaalit kelvanneet ja yritettiin aina neljännellä pelata. Wol piti palloa hallussaan lähes koko puoliskon, mutta viimeistely siis hyytyi kalkkiviivoilla. Minusta suurimpana syynä oli kuupan kokemattomuus ja harmittavat sähläykset aloitussyötöissä ratkaisuhetkillä.

Porvoon puolustus osoitti kovuutensa ja piti saldonsa puoliaikaan puhtaana. Kahteen ekaan jaksoon eteneminen tapahtui lähinnä Brandonin ja Joshin kopeilla sekä kuulan juoksuilla. Ekan maalin kuittas Cedric lähietäisyydeltä ja toisen Hawe vastaavalla tavalla.

Toisella jaksolla wolvojen eväät oli syöty, hyökkäys ei edennyt juuri mihinkään, lopussa kavensivat, kun kotijoukkue veti jo henkeä sivurajalla päivän uurastuksesta.

But jatkoi etenemistä juosten ja heittäen Brandon palautti yhden komean puntin ja sen seurauksena kultakenkä lisäsi kolme pinnaa taululle. Seuravaa kenttämaali nähtiin kun Cedric löysi pitkällä siivulla komeasti VILLE:n, päivän ehkä komein maali näki päivän valon. Viimeisen naulan arkkuun löi Cede itse juoksemalla lähes koko kentän purjehtien puolustajia väistellen ja lopputuloksena komea maali jälleen.

Jos jotain negatiivistä haluaa hakea oli se mielestäni hyökkäyksen lukuisat väärät aloitukset. Siihen on saatava parannusta, jos se suomessa takkuaa niin miten sitten käy kun useampi tuhat henkeä mölyää ja soittaa torvia, jolloin hard count ei varmasti kuulu.

Kokonaisuutena TAISTELEVA POSITIIVINEN ILME JATKUI ja ensiviikon viimeiseen peliin ennen EFL matkaa on saatava KAIKKI KYNNELLE KYKENEVÄT pelimiehet kehiin hiomaan saumatonta yhteistyötä.

Wolvoista vielä sen verran, että kun Lehtinen saa vähän rutiinia alle niin hyökkäys voi olla aika vaikeasti pideltävissä. Nythän Stokes ja linjapeli oli erittäin hyvää, pelinrakentajan otteet heittokuvioissa jäivät vielä näpertelyksi. Suurimmat puutteet löytyvät vierasjoukkueen takakenttä pelaamisesta, ilman niitä pudotettuja villet koppejakin takakentän päivä ei ollut kovin mairitteleva.


Linkistä löytyy myös matskua eilisestä

http://www.jefu.fi/2009/butchers-odotetusti-avauskierroksen-voittoon-wolverinesista/

ZEMIÄ ÄIJÄT, TAISTELKAA!!!!!!!!!!!!

p.s

Brandon, Josh, Cedric, EFE, Seppo ja MÄKKÄRI......magnificent performance ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


# JVM kirjoitti:

KAIKKI KYNNELLE KYKENEVÄT kannustamaan teurastajat voittoon!!! WOL on paha kanto kaskessa ja sytyttää varmasti.

Lisäksi EFL karkelot syövät huomattavasti varoja, joten nyt jos koskaan kannustus ja tunnelman nosto keskuskentällä on suotavaa, many thanks in advance!!!

Hienon alkukauden EFL:ssä pelannut KOTIJOUKKUE ansaitsee komean vastaanoton keskuskentällä, so be there...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu