Mitä teette työksi ?

engneedip

Eli mitä teette työksenne, kun tykkäätte siitä ? itse olen vasta kohta menossa työ elämään ja en varmaankaan jaksa tehdä tuota työtä 40 vuotta ja ammatti mietittyttää vähäsen taas... Nyt olen sähköasentaja.

3

1105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 15 vuotta

      olen työskennellyt seminologina ja tykkään kovasti käsitöistä. Jokainen päivä on erilainen ja hauskahan se on tutkia elikoiden persuksia.

    • kassa

      ja pidän työstäni!!!!!

    • vaihtelu

      Olen 45-vuotias ja opiskelen oppisopimuksella lähihoitajaksi. työskentelen kehitysvammaisten ohjaajana. ihana työ, mutta en valmistumisen jälkeen voi jatkaa koska paikat on sosionomien paikkoja. Ne joissa on lähihoitaja tai kehitysvammaohjaaja niin kun paikka vapautuu niin tilalle otetaan sosionomi. Valmistuttuani ajattelin katsoa erilaisia työpaikkoja tekemällä esim. Seuren kautta sijaisuuksia.

      Edelliset 20 vuotta olin myynti- ja asiakaspalvelutehtävissä ja muissa toimistotöissä. Valmistuin -87 ompelijaksi, mutta sitä työtä en montaakuukautta ole tehnyt palkkatyönä. Lukion jälkeen olin hoitoalalla ja nyt ainakin tämä tuntuu omalta alalta.

      Aina voi opiskella lisää tai uusia aloja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe