Esimakua tulevasta saadaan viikonloppuna, kun ensimmäistä kertaa toukokuussa koko Suomessa Rovaniemen eteläpuolella noustaan yli hellerajan.
Näin se etenee, ilmastokatastrofi. Vääjäämättä, AGW rules. Tarkista uskomaton tiedote Ilmatieteenlaitokselta.
Menee luu kurkkuun öljydiktaattorien juoksupojilta. Ajavat ilmaiseksi totalitaarisen ideologian etenemistä. Voiko säälittävämpää sakkia kuvitella; itse eivät edes hyödy mesomisestaan, mutta selkäytimestä tuo ihmislajin tuhon toivo kuitenkin irtoaa.
Näin se etenee, ilmastokatastrofi. Vääjäämättä, AGW rules. Tarkista uskomaton tiedote Ilmatieteenlaitokselta.
Menee luu kurkkuun öljydiktaattorien juoksupojilta. Ajavat ilmaiseksi totalitaarisen ideologian etenemistä. Voiko säälittävämpää sakkia kuvitella; itse eivät edes hyödy mesomisestaan, mutta selkäytimestä tuo ihmislajin tuhon toivo kuitenkin irtoaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tiedoksi "AGW rules", seonneiden palstat löytyvät hoitolaitoksista, sinne vaan rohkeasti, kyllä sitä apua jostain saat.
Ilmastouskovaiset lienevät nähtävästi valmiit vaikka polttamaan paikat saadakseen lämmintä edes hetkeksi(varmaankin idoleinaan saksalaiset ilmastonmuuttajat 1940-luvun lapin retkellään)
Suomen suurin AGW-fani lienee öljymies J. Ollila.
Vai että rovaniemellä etenee katastrofit ja muualla maailmassa taas ei.(kylmenee).
No, onhan se oikea joulupukkikin siellä rovaniemellä tien vierellä heiluttelemassa kesät, talvet. Nyt sitten heiluttaa katastrofeille, ha hah haaa..
Vai voiskoos se heiluttaa ohimenneelle ilmastonmuutokselle..
Ilmatieteen laitoksen mukaan Suomessa mitataan toukokuussa hellelukemia noin joka kolmas vuosi. Helle-ennätys on vuodelta 1934 TOUKOKUUN ALUSSA 5.-9.5 ollut hellejakso. Joten ei tämä mitään erikoista ole.
Ei koskaan milloinkaan ole missään päin Suomea mitattu yli 20 asteen lämpötiloja kuin nyt.
Selvä todiste IAIM:sta.
Kaukomailla on puhuttu -70 luvulla, että jääkarhut löntystelee Helsingin kaduilla.
Nyt ovat nämä jääkarhut kadonneet vai onko niitä näkynyt tällä vuosituhannella?
EI OLE.
Jopa IPCC on huolestuneena huomioinut tämän raportoidessaan ilmaston lämpemisen syistä.
Suomen ja Neuvostoliiton suhteissa oli ns. yöpakkaskausi elokuussa 1958? Onko sen jälkeen ollut elokuussa yöpakkasia? Ei ole ainakaan Tehtaankadun korkeudella. Varautukaa katastrofiin.
ja se on selkeä todiste ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta.
Nythän on odotettavissa noottia Venäjältä Anton pojan tapauksesta (selkeä todiste ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta).
Ulkoministeri Stupp (selkeä todiste ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta) varmasti uskaltaa pitää tiukan linjan asiassa.
Tämähän on uutta Suomen ulkopolitiikassa Venäjän / Neuvostoliiton suhteen (selkeä todiste ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta)
suomen ja neuvostoliiton suhteet olivat 70-luvulla erityisen lämpimät, mutta nyt muodollisen viileät. Voiko tässä tapauksessa viileneminen olla merkki lämpiämisestä, niinkuin siinä amerikkalaisessa dokumenttielokuvassa Day After Tomorrow.
Day after tomorrow on lähes yhtä merkittävä dokumenttaalisessa merkityksessä Al Goren Epämiellyttävä totuus-elokuvan jälkeen.
Kolmanneksi tulee porhaltamaan day when world stood still-elokuva.
Siittähän annoin jo viitteitä eräässä aikaisemmassa ketjussa, jossa jokin iltajulkaisu kertoi ilmastonmuutospelottelua ja asiaan liittyvä uutinen oli UFOjen hyökkäys maapallolle.
Pukeuduhan peiliasuun, sillä voipi olla, että alieneitten pyssyjen säteet kimpoavat siitä pois.
Luulen että Anton salakuljetettiin venäjältä, koska hän tiesi liikaa... Ja nimenomaan venäjän kulotuksien aiheuttamasta lumien sulamisista napajäällä sekä metaaniklaraateista, Gaiasta ja Äiti Maasta. Anton vältti Elviksen ja Marilynin kohtalon, kiitos suomalaisen virkamiehen.
Ja nyt hän on vihreiden vaaliase Vatasta vastaa? ;-)
Voi noita idioottialarmisteja! Ne uskovat ihan tosissaan että tämän viikonlopun helteet ovat todiste ilmastokatastrofista! Selkeä todiste siitä etteivät ymmärrä tieteestä mitään.
Hellejakso on merkki ilmastomuutoksesta. Sensijaan pakkasjakso on vain paikallinen sääilmiö.
Ja pierutietäjistä tuli rajattoman hysteerisiä.
Ei ole provo, kirjoitustyylin perusteella helposti tunnistettava aloittaja kirjoittaa näitä tekstejä aina ilmeisen tosissaan, mikä kertookin hänen älystään todella paljon...
Joku sentään oppii, tyylilaji vähän heittelehtii.
Se olisi hivenen alavireistä sinulta
Katsotaanpa vain kuinka naama vääntyy kun pukkaa viikonlopulla yli 30, ja siis toukokuun puolella. On meinaan vasta kevät siis.
JA TODELLA MYÖHÄINEN KEVÄT ONKIN (N.2VIIKKOA MYÖHÄSSÄ) !!!
"Katsotaanpa vain kuinka naama vääntyy kun pukkaa viikonlopulla yli 30, ja siis toukokuun puolella. On meinaan vasta kevät siis."
Sateisuuden ja siis myös pilvisyyden lisääntymisenhän piti olla juuri näillä leveysasteilla se merkki ilmastonmuutoksesta. Jos nyt helteet ja kuivuus lisääntyy Suomen ilmastovyöhykkeellä niin onko se sitten merkki siitä että mallit ovat pielessä?
Hieman pitempään tätä palstaa seurailleensa olen pannut merkille tämän ihmiskeskeiseen ilmastonmuutokseen uskovien trendin: jos joku heidän kanssaan erimieltä oleva sanoo, että säätila osoittaa ettei ilmasto lämpene, he huutavat oitis ettei sää ole sama kuin ilmasto.
Heti, kun sää lämpenee, se onkin todiste ilmastonmuutoksesta ja lämpenemisestä. Tämähän on luonnollista ihmiselle, joka kiihkeästi haluaa uskoa ideologiaan: etsitään sopivia tunnusmerkkejä ja tunnistetaan omaa uskoa vahvistavia asioita kaikkialla mistä niitä vain löytää. Samaan syndromaan kuuluu myös se, että kaikki mikä ei tue omaa näkemystä trivialisoidaan, on se sitten sääilmiö, tieteellinen todiste ja/tai eriävä mielipide.
Tänään Ylen uutisissa kerrottiin, että ilmastonmuutos tappaa joka vuosi 130 000 ihmistä. Asian on tutkinut "sveitsiläinen tutkimuslaitos". "Pahiten kärsivät kehitysmaiden köyhät asukkaat", jotka ovat "kaikkien syyttömämpiä" ilmastonmuutokseen. Että näin.
Tosin, kehitysmaissa kuolee joka vuosi 2-3 miljoonaa lasta ripuliin ja juuri niiden köyhimpien joukossa, koska hygenia ja jätehuolto ovat lapsen kengissä ja makean veden lähteisiin lasketaan kaikki jätteet ulosteista lähtien.
Ilmeisesti tämäkin todistaa ilmastonmuutoksesta?
Jään odottelemaan ihmiskeskeiseen ilmastonmuutokseen uskovien vastauksia. ;-)