Ilmastopaneeli IPCP sulkee tiedemiehet pois järjestöstään, vaikka eiväthän tieteelliset tosiasiat ole talousmiehia ennenkään kiinnostaneet.
Eli on aivan sama kuumeneeko vai kylmeneekö, IPCP vaan korottaa maksujaan ja tavallisten ihmisten verottamista.
Tavoite heillä n.5% jokaiselta valtiolta per vuosi, eli suomeltakin yli 10 miljardia euroa veronmaksajien rahoja joka vuosi. Syytä ei tiedä kukaan, mistä tai miksi veroja tulisi maksaa???
Järjestö ilmeisesti "ostanut" yhteisen ilmastomme? Hullua mutta niin totta, ettei sitä kukaan käsitä?
Ilmoitankin tästä päivästälähtien omistavani avaruuden ja tietokonelaskelmien jälkeen alan perimään siitä maksuja.
ASIASTA EI VOI VALITTAA, EIKÄ SITÄ VOI MUUTTAA !!!
Eli on aivan sama kuumeneeko vai kylmeneekö, IPCP vaan korottaa maksujaan ja tavallisten ihmisten verottamista.
Tavoite heillä n.5% jokaiselta valtiolta per vuosi, eli suomeltakin yli 10 miljardia euroa veronmaksajien rahoja joka vuosi. Syytä ei tiedä kukaan, mistä tai miksi veroja tulisi maksaa???
Järjestö ilmeisesti "ostanut" yhteisen ilmastomme? Hullua mutta niin totta, ettei sitä kukaan käsitä?
Ilmoitankin tästä päivästälähtien omistavani avaruuden ja tietokonelaskelmien jälkeen alan perimään siitä maksuja.
ASIASTA EI VOI VALITTAA, EIKÄ SITÄ VOI MUUTTAA !!!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mielisairas ilmastonviilenemis-retardimme on seonnut lopullisesti.
Hohhoijaa on siis lopullisesti seonnut mielisairas, hohhoijaa. Älä syö niitä retardeja, vaan töni persiisees vaikka suppoja, ja depotitkin on retardeja tehokkaampia.
Tosin kyseessä niin vaikea tapaus, että suosittelen i.v ja isoilla annoksilla pehmustetussa huoneessa. Parane pian hohhoijaa parka.
Ja ilmasto senkun kylmenee kaikkien mittausten mukaan.
Mikä ihmeen "maailmanvaltias" tästä propagandajärjestöstä on tullut ?
Millä valtuuksilla annetaan 100 vuoden säät etukäteen ? Kenen luvalla ?
Miksi ennustuksia ei saa kyseenalaistaa, edes tieteellinen tutkimus ???
Mitä hemmettiä maailmassamme oikein tapahtuu ?
Kuinka voidaan säätää maksuja olemattomasta ja tyhjästä ?????
"PAKKOUSKONTO" JA "PAKKOTALKOOT" , on tässä nykyajassa tosiasioita!!!
Luulevatko jotkut ilmastohihhulit ja viherhörhöt omistavansa ilmastomme? Ei käy!
With hummer
Tämä selittää miksi väitteesi on älytön:
http://www.ipcc.ch/about/index.htm
paljastaa kusetuksen.
Korjattua dataa hiilidioksidihuijauksesta.
http://homepage.ntlworld.com/jdrake/Questioning_Climate/userfiles/gallery/Graph_from_My_Paper/images/Paper_-_Recon___original_Vostok_CO2.jpg
Kaikkea sinä uskotkin.
uskottavaa, kuin giss:in muunnellut käppyrät, joita tarjotaan totuutena lämpenemisestä.
Onkos se ilmasto viilentynyt jo 3 vai 7 astetta tällä vuosikymmenellä?
Hohhoijaa.
syytetään vääristelystä?
Jos on ilmasto jäähtynyt 0,5 astetta, niin eikö hörhö tule väittämään sen kylmenneen 3 tai jopa 7 astetta.
Sinun natsiproganda-ase ei toimi, kun "vastapuoli" ovat omillaan ajattelevia.
Ilmaston äkillinen kylmeneminen voi kestää usean vuosikymmenen, arvioi kaikki maailman kaikkien tietteitten kaikki edustajat ja kaikki sukulaisetkin ja muut tutut.
Esimerkiksi meille elintärkeä koppakuoriaislaji lantapistiäinen vetelee viimeisiään julmassa ihmisen aiheuttamassa kylmenemisessä. Lantapistiäisen piikki jäätyy ja näin se ei saa rikottua ruokaansa, voi kauheaa!!!
Esimerkkejä on tuhansia miljoonia eri lajien kärsimyksistä kylmyyden seurauksena.
Vuonna 2093 jo suurin osa leppäkertuistamme on kohmeessa kesälläkin , koska vuoden 2093 kesän keskilämpö on - 2,938244199 astetta, voi apua!
Onkin HETI ryhdyttävä massiivisiin rahankeruu- toimenpiteisiin, vai haluammeko kauniiden leppäkerttujemme palelevan tuskissaan.
Mitäs ilmastonviilenemis-retard tuumaat tästä:
"Ilmaston lämpeneminen toi herhiläisen Hämeeseen"
http://www.yle.fi/uutiset/alueelliset_uutiset/hame/2009/06/ilmaston_lampeneminen_toi_herhilaisen_hameeseen_774265.html
kylmyyteen. On meinaan niin permannon kylmä taas.
Ilmasto on viilenemässä, ennen mentiin koulun kesälomilla uimaan. Nyt saa kohta mennä avantouimaan.
Sää vuonna 2050 on 10 astetta kylmempi ja sähkön hinta 100 kertainen nykyiseen.
Kyllä siinä väki vähenee...
"Herhiläinen oli Suomessa vakituinen laji 1930-luvulla. Sotien jälkeen iso ampiainen harvinaistui, kunnes paluusta saatiin viitteitä 1990-luvulla."
Oliko sitten 1930 -luvulla lämpöisempää kuin nyt, koska herhiläisiä oli silloin enemmän?
Melkoisen kahelia tekstiä, sillä IPCC on nimenomaan perustettu arvioimaan TIEDETTÄ.