Ihmettelen nuorena, että miksi SRK käyttää nimeä Rauhanyhdistys.
Jo nimi tuo mielen ihmisen rauhan, ja sille vielä yhdistyksen, jossa jokainen saa olla rauhassa ken sinne menee. Ja sieltä tulee.
Kuitenkin päinvastoin on.
Kauhulla aikoinaan vanhukset menivät hoitokokouksiin, jossa heitettiin suuri ihmisryhmä saatanalle RAUHANYHDISTYSTEN henkilöiden toimesta.
Tätäkö on rauha. Mummut saatanalle.
Mikä on"rauhanyhdistys"
väärinkäyttö
3
1869
Vastaukset
- aika raju nimi
kuitenkin (SY) mutta sopisi paremmin tai sitten holhousyhdistys, vahtiyhdistys, kieltoyhdistys, rauhanyhdistys on kaikista huonoiten kuvaava nimi.
- opiskelija...
SRK käyttää nimeä SUOMEN RAUHANYHDISTYKSEN KESKUSLIITTO.
Onko se rauhaa.
Kyttäämistä, toisten panettelua, ihmisten paljastuksia, saarnamisten ylimielisyyttä, syntilistoja, puheiden arvostelukieltoja jne.
Onko se rauhaa??? - yhdistys.....
käyttää nimenä rauhaa rakentava, vaan on mummuja saatanalleheittävä yhdistys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1826614- 1481824
- 1131608
- 511320
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️481049Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢41985Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98952Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5889Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan248881- 41839