Sieppasiko uhvot

Niin, kerta tuota lentävää rötteöä tai sen jäänteitä ei yrityksestä huolimatta ole löytynyt, herää väkisin kysymys että oisko tuo lentsikka matkustajineen kaapattu esim. uhvojen toimesta tuonne avaruuden pimeyteen?

Olisiko se mahdollista tässä tapauksessa? Mitä tähtitiede voi sanoa asiaan?
6153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Air Francen koneelle kävi kuin eräälle laivueelle USA:n ilmavoimissa vuonna 1947. Sekin hävisi jälkiä jättämättä johonkin. Erään omaisen mukaan hänen miehensä kännykkä hälyttää yhä. Ehkä mies on hengissä eri ulottuvuudessa.

Äänestä
  • jemmassa se lentsikka. Ja kaikki muukin tavara joka on kateissa tältä omalta palloltamme, siellähän ne tietysti olla möllöttää!

    Mutta se, kuinka ne ovat sinnä päätyneet, onkin jo toinen kysymys....

    Äänestä

  • pimeällä puolella kirjoitti:

    jemmassa se lentsikka. Ja kaikki muukin tavara joka on kateissa tältä omalta palloltamme, siellähän ne tietysti olla möllöttää!

    Mutta se, kuinka ne ovat sinnä päätyneet, onkin jo toinen kysymys....

    kun saadaan riittävän tarkkoja kuvia kuun pimeältä puolelta.

    "Ja kaikki muukin tavara joka on kateissa tältä omalta palloltamme, siellähän ne tietysti olla möllöttää!"
    Jos väitteesi pitää paikkaansa, koostuu kuun pimeän puolen kuuperä pääasiallisesti parittomista sukista ja siellä tällä esiintyvistä kynäröykkiöistä. Niitä minulta ainakin katoaa jatkuvasti.

    Äänestä

  • Ufot tekevät kaapatuille Air Francen koneen matkustajille tälläkin hetkellä erittäin kivuliaita ja sadistisia kokeita.

    Äänestä

  • God Ness kirjoitti:

    Ufot tekevät kaapatuille Air Francen koneen matkustajille tälläkin hetkellä erittäin kivuliaita ja sadistisia kokeita.

    Ensimmäisinä koehenkilöinä lienevät hehkeät lentoemot ja heidän ruumiinaukkonsa. Saatetaanhan myös matkustajiin kajota...

    Äänestä

Kone on sukeltanut Atlantin syvyyksiin. Voi olla ettei koskaan löydy mitään jäänteitä.
Tähtitieteilijät tai harrastajat eivät yleensä kovinkaan innostu noista ufojutuista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Air Francen koneen? kirjoitti:

Niin, kerta tuota lentävää rötteöä tai sen jäänteitä ei yrityksestä huolimatta ole löytynyt, herää väkisin kysymys että oisko tuo lentsikka matkustajineen kaapattu esim. uhvojen toimesta tuonne avaruuden pimeyteen?

Olisiko se mahdollista tässä tapauksessa? Mitä tähtitiede voi sanoa asiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu