Ovat todella hyviä. Harmi vaan kun myydään 2-3 pitzan pakkauksissa ja mulla ei ole pakastinta. Niin pitäis sitten syödä koko pakkauksellinen saman päivän aikana. Parhaimmillaan on se salamipitza 3-pack 2.99, eli vajaa euron/pitza. Jos noita myytäis yksittäisinä. Ja sitten ois tietty hyvä jos olisi vähän useampia laatuja.
Mutta yleensä ostankin Dr. Ötkerin Ristorante-pitzan S-marketista. Se on vaan vähän hassua, kun LIDL.stä sais samalla hinnalla KOLME yhtä laadukasta pitzaa.
No, nämä on tämmösiä köyhän ongelmia. höhö
LIDL.n Trattoria-pitzat
9
7412
Vastaukset
- persereikä
....pakastin. Ei mulla muuta.
- väärimpäin
Yritä tehä ite pakastin. Tiedä vaikka onnistuis?
- pakkaaus
Kyllä ne siellä jääkaapissakin pari päivää säilyy, vaikka niin ei pakkauksessa luekkaan.
- dr.pepker
Onhan nuo liiterin pizzat ihan syötäviä, ite lisäilen vielä oregaanot ja valkosipulit.
oliiveitakin ja lisää juustoa tietenkin!
Sitten uunista ja tabascoa, soijakastiketta päälle.
Kotipizzana toi varmaan maksaisi lähes 10 euroa.
Olen huomannut saman, kuin eräs toinenkin kirjoittaja, kyllä ne pizzat säilyvät ainakin yhden vuorokauden jääkaapissa.
Joskus pakkasella olen säilyttänyt pizzoja autossani.
Olisihan minulla pakastinkin!
Pitäisi vain ensin ostaa ja maksaa se.
Pidän myös Apetit:in frutti di mare pizzasta. Joskus niitä sai ostaa tarjouksesta euron kappale hintaan, nyt halvin taisi olla 1,49 Smarketissa.
Frutti di maresta sain kerran palan simpukan kuorta.
Kerran söin yli vuorokauden jääkaapissa olleen frutti di maren, vähän hirvitti syödä se, en sairastunut.
Mielestäni meetwursti- , kasvis ja juustopizzat säilyvät pari päivää jääkaapissa.
Kinkku ja kala/äyriäispizzat käyttäisin samana päivänä.- jääkaapiton
Esim. salamipizzaa syö pari päivää, säilyvät kyllä huoneenlämmössäkin sen aikaa jos ei ole edes jääkaappia.
Sopiva paistoaika tasan 12min/230C kaasu-uunissa. Liian pitkällä paistoajalla pohjasta tulee ihan liian rapea ja kuiva, mutta oikein paistettuna erittäin hyvät pizzat. Lisämausteita ja täytteitä noihin ei edes tarvita, juustoakin niissä on lähes liikaakin.
- kerralla valmiiksi
nii säilyis kauemmin,-sitten vois lämmitäs niillä vehkeillä joita omistaa
- Tonno-versiota
tuunasin vielä katkaravuilla, sinihomejuustolla, oreganolla ja v-sipulilla, juustoraastettakin laitoin mutta syötävää en saanut, ihan kamalan makuista!
Apetit on PARAS. - P.A.R.A.S.
Tonno-versiota kirjoitti:
tuunasin vielä katkaravuilla, sinihomejuustolla, oreganolla ja v-sipulilla, juustoraastettakin laitoin mutta syötävää en saanut, ihan kamalan makuista!
Apetit on PARAS.P.A.R.A.S.P.A.R.A.S.P.A.R.A.S.
- että nouto"
Tonno-versiota kirjoitti:
tuunasin vielä katkaravuilla, sinihomejuustolla, oreganolla ja v-sipulilla, juustoraastettakin laitoin mutta syötävää en saanut, ihan kamalan makuista!
Apetit on PARAS.pöydän tuotteita ei sais ladota samaan vattiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2104861Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html224003Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2243744Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1303055Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1573015Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis632942Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat152591Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos642522Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien852325En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132135