minkälaista sormiruokaa olette antaneet puolivuotiaalle? maissinaksujen kans meillä on sotkettu..mitä muuta vois antaa?
sormiruoka
1
676
Vastaukset
- JohnaH
Aloin antamaan sormiruokaa kun ensimmäiset hampaat puhkesivat juurikin n. 6kk ikäisenä. Olen mm. keitellyt porkkanaa ja kukkakaalia puolikypsäksi niin, että saa puremalla muttei mene mössöksi sormissa. Myös vähäsuolaista ruisleipää, banaania, palasia maustamatonta broileria, appelsiinia, omenaa.. Appelsiinin jälkeen oli kyllä kohtalaisesti sotkua, enkä uskonut, että niin voimakkaan makuisesta poika tykkäisi, mutta itku pääsi kun palat loppuivat.
Viime aikoina myös keitettyä perunaa ja itse tehtyjen lihapullien(vähäsuolaisia) puolikkaita. Nyt poika 8 kk, ja keitetty riisi on mielenkiintoista, samoin putkimakaronit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902897- 2081141
- 811089
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti186983- 71945
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.103892- 65842
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?20706- 69693
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57578