Heippa,Mitenkäs Kemissä muuten karaoket pyörii...käväsin lauleskeleen laitakaupungin karaoke baarissa viime viikonloppuna.Ihmettelin kun olisin halunnut laulaa,mutta tausta musiikkia soitettiin tosi paljon..ja kait mainoksen lehdessä pitäs pitää paikkaansä.karaokea tänään??jos illan aikana pääsee vain muutaman laulamaan ja taustamusaa tulee enemmän kuin lauluja..ono oikein??Kohta ei ole enään enkään vertaa laulajia..
tarkistakaa lehden mainokset..
tarkistakaa lehden mainokset..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama henkilö pyörittää karaokea ja myy viinaa. Tahtoo vaan jäädä se karaoken pyöritys taka-alalle.
Mun mielestä vois ihan hyvin olla joku pikku maksu siitä et pääsee laulaan, esim joku 2€, niin saattas baarin pitäjää kiinnostaa enemmän se karaoken vetäminenki. Tolla hinnalla siinä sais varmaan olla yksi henkilö niillä töin.
Loistava systeemi olisi se muutaman euron maksu karaookkeen......vaikka 50c biisi..tunnissa menee kuitenkin 14 kappaletta läpi..ihan samalla rahat kierrätetään ,kuin ovi hommassa..
Tuossa jokusen vuoden karaookkea vetäneenä voisin jotakin sanoa tuohon neljääntoista biisiin tunnissa...
suurimmat syyt karaokessa odotteluun ovat
-ihmiset jotka tilaavat laulun ja toistuvasti käyvät kysymässä sitä omaa lauluvuoroaan
- ihmiset jotka tilaavat laulun, ja lähtevät pois paikalta eivätkä vaivaudu ilmoittamaan vetäjälle, että he vaihtavat paikkaa.
- taustamusiikkiakin on soitettava, sitä käy toivomassa ne ihmiset jotka haluavat tanssia, eivätkä yleensä osallistu laulamiseen.
tuossa vain muutamia mainitakseni.
tuo neljätoista biisiä tuntiin on utopiaa, jossa kaikkien laulajien pitäisi suunnilleen seisoa jonossa karaokenlaulunurkkauksessa, todellisuudessa noin 8-10 biisiä tuntiin on semmoinen hyvä keskiarvo.