Kovuutta maahanmuuttopolitiikkaan.

Miksi Suomi ei karkoita näitä rötösteleviä maahanmuuttajia tässäkin yksi "yksittäistapaus" joka on onnistunut rikastuttamaan suomen kulttuuria melko hienosti. Eikö tämä rikollisten hyyssäys saa jo riittää? Kysynpä vain. http://img44.imageshack.us/img44/1497/karjalainen13609.jpg
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suomen pelastajia tuomiolle.

Joukkotuhonnasta syytetty 58-vuotias ruandalaismies kiistää kauttaaltaan kaikki häneen kohdistuvat syytteet.

Syyttäjä vaatii hänelle elinkautista vankeusrangaistusta joukkotuhonnasta. Syyttäjän mukaan joukkotuhonnassa on ollut tarkoitus hävittää Ruandan tutsi-heimoon kuuluvat ihmiset osittain tai kokonaan.

Syyttäjän mukaan mies surmasi itse ja käski surmata tutseja Ruandan kansanmurhan aikana marraskuusta 1993 seuraavaan toukokuuhun. Vaihtoehtoinen syyte on 15 murhaa.

Puolustuksen mukaan mukaan asia on päinvastoin. Puolustuksen näkemys on, että Ruandan baptistikirkon entinen johtohahmo on auttanut tutseja ja pelastanut monen ihmisen hengen.

Puolustus yritti saada oikeudenkäynnin keskeytettyä vetoamalla, että lisätutkintapyynnössä nimettyjä kolmea henkilöä ei ole kuultu. Puolustus on edelleen sitä mieltä, että näiltä kolmelta henkilöltä hankittuja lausuntoja on saatu kiduttamalla.

Syyttäjän mielestä näiden kolmen lausunnot eivät vaikuta syyttämispäätökseen. Syyttäjä on nimennyt oikeudenkäyntiä varten kymmeniä todistajia.

Käräjäoikeus katsoi, etteivät puolustuksen esittämät kidutusväitteet estä oikeudenkäyntiä.

Joukkotuhontajutun käsittely alkoi tiistaiaamuna valmisteluistunnolla Porvoon käräjäoikeudessa. Epäilty oli itse läsnä oikeudenistunnossa. Rauhallisesti esiintyvä mies oli pukeutunut tummaan pukuun ja kravattiin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Haistakaa paska kirjoitti:

Miksi Suomi ei karkoita näitä rötösteleviä maahanmuuttajia tässäkin yksi "yksittäistapaus" joka on onnistunut rikastuttamaan suomen kulttuuria melko hienosti. Eikö tämä rikollisten hyyssäys saa jo riittää? Kysynpä vain. http://img44.imageshack.us/img44/1497/karjalainen13609.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu