Ei saatana täällä Kemissä ennää kohta kehtaa asua! Meikä ainaki alkaa tosissaan katteleen hommia toisilta seuduilta. Ja jos vaan jotaki muutakin tympii yhtä paljon tämä Kemin touhu niin ei muuta ku mietintämyssyt päähän ja tosissaan miettiin,et mitä tästä kemistä saa enää irti..ei ainakaan turvallisuutta ja iloa.. Kiitos Repo kun tulit Kemiin..kiitos!
Muutto pois
Kokonaan...
8300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
10v minäki oon viihtyny ja oikeastaan ihan hyvinki viime vuosina on alkanu vaan tökkiin tää meininki ja yleensäkki kemiläinen asenne onneksi tilanne on sellainen et voin nostaa kytkintä ens kuussa takaisinkin saatan tulla joskus??
Kun viranomaisetkin saavat käskynsä muslimeilta niin ei ole hyvä paikka vääräuskoiselle olla.
Heh! todella hyvin sanottu,mutta niin totta..kiitos.
juu tää tyttö nostaa kytkimen kans ku paperit kädessä.. alkaa vituttaan tää kemin meininki onneksi suomi on kaunis maa ja hyviä ja perenpia paikkoja kyllä löytyy :) menoks vaan.. omakin kaveripiiri häipyny muille maille.
se vaa että työpaikka on täälä nii ei voi kovin kauas lähtä.. :(
Ja tässä vieressä on suht "paskoja" kyliä.. ei aivan kiinnosta mikää tornio simo iikään
taitaa lähtä kans heti ku tönö on rempattu ja sais myytyä, jos enään kukaan ostaa täältä asuntoja.
Mulla kans sama ongelma.Pitäs talo saaha myytyä ja sit tampereelle töihin,mut ei saatana mee kaupaks.
Ei ole ei, Kemissä sitä vetovoimaa, jota halutaan ulkopuolisille näyttää. Mutta eipä täällä tarvi enää kauaa kärsiä. Kauas, pois, ja äkkiä. Täällä ei ole kun Ossi Repo.