Naiset ovat "kalastajia"....

Tätähän se on!

Tämä tuli yhdestä kalastajasta mieleen, jonka tunnen!

Naiset ovat kuin kalastajia merellä, jotka laskevat katiskoja nettideitti mereen!

Nainen laskee katiskansa mereen ja jää odottamaan saalistaan! Poimii sieltä ne "lupaavimmat" ehdokkaat. Siellä katiskassa on vaikka mitä luikertelijaa ja mutiaista enimmäkseen kieriskelemässä limassa! Harvoin löytyy mitään kunnon vonkaletta!

Mutta ikävä kyllä ne kunnon kalat uivat hiljaisissa vesissä! Parhaimmat kalat tosin ovat jo akvaariossa kesyissä vesissä ja nämä kalat tietävät sen :)

Tätä on nettideitit naisten näkökulmasta! Turha valittaa mitä saa, sitä saa mitä tilaa (tai miten kalastaa?)

Viisaat naiset kalastaa hiljaisissa vesissä!
17599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vesien nettiosoitetta? Kiinnostaisi kovasti!

nimim. viisas nainen

Äänestä

  • Vain viisaat naiset tietävät hiljaiset vedet!

    Se on teistä itsestänne kiinni!

    Jos katiska on täynnä typeriä sinttejä, uskotko että meressä ei ole muuta ja tyydytkö saaliiseen vai uskotko että "hiljaisissa vesissä" on ne kunnon vonkaleet?

    Kait ymmärtänet sen, että hiljaisissa vesissä ei ole "ruuhkaa"?

    Sinä se kalastat kummiskin...

    Äänestä

  • ap.. kirjoitti:

    Vain viisaat naiset tietävät hiljaiset vedet!

    Se on teistä itsestänne kiinni!

    Jos katiska on täynnä typeriä sinttejä, uskotko että meressä ei ole muuta ja tyydytkö saaliiseen vai uskotko että "hiljaisissa vesissä" on ne kunnon vonkaleet?

    Kait ymmärtänet sen, että hiljaisissa vesissä ei ole "ruuhkaa"?

    Sinä se kalastat kummiskin...

    hiljaisuuden edellytys. Että miten sen yksinäisen vonkaleen sieltä kiven kolosta kyttäämästä sitten löytää? Eikö sillä ole pyrstöä uida ja kierrellä hiukan näytillä? Hirvittää yksinäisen pikkukalan lähteä tuntemattomille vesille vain sen aavistuksen varassa, että sieltä saisi koukkuunsa komean lohen. Turvallisempaa uiskennella parvessa ja pyydystellä ohikulkijoita, jotka ovat halukkaita pyydykseen. Itkee sitten iso hyvä kala ikäväänsä. Auttaisi pikkuisen!

    Äänestä

Niitä hiljaisia vesiä ei vaan netissä oikein ole. Netti on kokoajan täynnä mölyä, vilskettä ja vipinää 24/7.

Äänestä

kommentoida näin naisena,että sitä on ollu liian hätänen ja jos jotain on noussu,on vaan tullu otettuu ku on sillä hetkellä tarvinnu. Ihan hyviä ovat olleet,mut sitä oikeeta,kunnon vonkaletta ei oo vielä tullut. Mut vähän viisastuneempana pitää lähteä uudelleen ongelle ja maltti on valttia...pitää vaan odotella ni eiköhän se sieltä tule;)

Äänestä
  • on ollu se harhaluulo,et kyllä se kala löytää kalastajan, mut ei se taidakaan mennä niin....ite sitä vaan on onkineen mentävä sinne hyville vesille(missä ne on?) ja koitettava josko syö;)

    Äänestä

ei ne ruokakalaa siellä ole hakemassa josta saa perhe syödäkseen vaan isoa vonkaletta jonka kanssa saa siellä järvellä leikkiä ja sitä väsyttää aikansa kunnes heittää sen takaisin veteen. Onpa joskus käynyt niinkiin että kun kala on veneeseen saatu niin se vielä ponnistaa itsensä takaisin pulikoimaan. Sitten on nämä jotka hakee sitä kalaa sinne kuviin ja seinälle näytille mitä on saatu.

Ei ne sitä maukasta oikeaa ruokakalaa etsi vaan niitä kasvatettuja tumpeloita ja hormoonihirviöitä.

Äänestä
  • naiset ettii sitä isoa vonkaletta ja kun sen löytää,ni ei ne sit kalaan tartte lähteekään siihen asti niin pitkään kun se vonkale on hyppysissä.....tai mä teen ainakin niin...mut tähän asti tullu vaan ei niin hyvää-saalista...voih

    Äänestä

Miehet ovat perhokalastajia. Heillä on jo saalis mielessä. Usein saalis karjaa ja jo haaviinkin saatu tuntuu alamittaiselta.

Äänestä

Heh, joka nainen tahtoo vonkaletta ja sitä ei kuitenkaan kaikille riitä, niinpä näissä tapauksissa ei riitä, että laskee katiskan veteen ja odottaa, katiskoja on vonkaleille tarjolla niin paljon että huonommat pyydykset pitää kiertää kaukaa...

T: Vonkale

Äänestä
  • olla niin varma,et olet juuri se vonkale,joku voi esim. tahtoo vielä isompaa kalaa kuin sä oot;)...no oot jollekin se sopiva;)

    Äänestä

Kyllähän täällä moni nainen yrittää tuollaista. Ja pian sen huomaa.

Kun netissä ei onneksi pysty näkemään kuka se toinen on, isokin vonkale voi tekeytyä pikkusintiksi tai nilviäiseksi. Aina menee läpi kun nuo naiset eivät usko netistä mitään hyvää löytyvän.

Äänestä

Mä olen se alamittainen laatukala. Lasketaan aina kasvamaan seuraavaa kertaa varten.

Äänestä

Profiiliani ovat lukeneet monet naiset, ja moneen profiiliin olen sopinut kuin "hansikas käteen". No, jos mittarina pitää sitä, mitä yleisluontoinen "ihannekumppani" määrittely naiselle tarkoittaa. ;-)

Aloitusta ei tehdä lukijan puolelta eikä viesteihin vastata, jos aloitteen tekee heidän suuntaansa. Joten... he varmaan katsovat "saalista"... ja tuumivat, että onhan se mitä on pyydetty mutta entäs jos odotan vielä hetken ja saan paremman? 8-D

Joo, back to live ja live tapaamisiin... prinsessat saavat nyt riittää.

Äänestä

Hankalaa on vonkaleen uiskennella harvaan katiskoidulla alueella. Jotkin katiskat ovat liian ruosteessa, jotku ovat liian isoja, joitain käytetään merkkaamispyydystämiseen... Hankalimpia ovat standardiloukut, joiden asettajan näkee vasta loukkuun uituaan.

Pitäisi vai löytää se oikea loukku, johon uida...

Äänestä

Että tämä viesti on vielä täällä? Minunhan tämä on, Maccileivän!

Halusin tällä ajaa sitä takaa, että naiset päättävät mitä haluavat netissä! Päätös on naisilla! Ei miehillä, miehet ovat "kaloja"

Naiset päättävät itse mitä "kaloja" haluavat, mutta vain viisaat naiset tietävät mistä ne kunnon vonkaleet ovat!

Sanonko nyt suomeksi?

Laiskat naiset pistävät vain katiskat veteen ja toivovat, että kunnon vonkale eksyy niiden katiskaan! (ei eksy)

Viisaat naiset tietävät missä ovat ne kunnon vonkaleet ja pistävät katiskansa sinne!

Mikä on viisas nainen? Se on semmoinen joka itse etsii nämä kultapaikat ja osaa kuunnella miesten signaaleja!

PS. Älä vain odota.. etsi itse, onko vaikeeta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deitti meressä! kirjoitti:

Tätähän se on!

Tämä tuli yhdestä kalastajasta mieleen, jonka tunnen!

Naiset ovat kuin kalastajia merellä, jotka laskevat katiskoja nettideitti mereen!

Nainen laskee katiskansa mereen ja jää odottamaan saalistaan! Poimii sieltä ne "lupaavimmat" ehdokkaat. Siellä katiskassa on vaikka mitä luikertelijaa ja mutiaista enimmäkseen kieriskelemässä limassa! Harvoin löytyy mitään kunnon vonkaletta!

Mutta ikävä kyllä ne kunnon kalat uivat hiljaisissa vesissä! Parhaimmat kalat tosin ovat jo akvaariossa kesyissä vesissä ja nämä kalat tietävät sen :)

Tätä on nettideitit naisten näkökulmasta! Turha valittaa mitä saa, sitä saa mitä tilaa (tai miten kalastaa?)

Viisaat naiset kalastaa hiljaisissa vesissä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu