Haluaisin aloittaa Voimistelun!

hannnnn

Olen 14 - vuotias tyttö Lieksasta ja Haluaisin aloittaa Voimistelun. Olen harrastanut joogaa puoli vuotta mutta siitä on aikaa.. KYllästyin kun se oli enemmän vanhuksille suunnattu jooga muoto. ohjaajakin oli päälle 60 : DD, vaikka ei siinä mitään vikaa ole. mutta se ei vain sopinut mulle. Halusin jotain semmoista missä liikutaan enemmän. Sitten olen hiihtänyt pienestä pitäen. Olen ihan hyvässä kunnossa.

Mutta pari pikku ongelmaa...

ongelma 1 : Lieksa on suht pieni kaupunki. eikä täällä ole paljon mahdollisuuksia. ( alan tutustua nyt paremmin lieksan urheilu mahdollisuuksiin.)

Ongelma 2 : Olenko liian vanha aloittamaan ?

Elikkäs harrastajat ja te muutkin niin vähän infoa tästä harrastuksesta ja sen semmoisesta. : ))

Kun koulut alkavat lieksassa ilmestyy lehden liitteenä sellainen pienempi lehti jossa on vähän harrasxtus mahdollisuuksista yms. ja sitten käyn kirjastosta Maannataina jotain kirjoja jotka kertovat voimistelusta.


Mutta sitä odotellessa... : ))

3

502

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hannnnn

      Olen 163 cm / 56 kg : ))olenko hyvän kokoinen ?

      • että....

        ootko siis sopivan kokonen voimisteluun? tottakai! ei siihen oo mitään rajaa. kaikki on tervetulleita just sellasena ku on:) ite oon joukkuevoimistelija ja täysin samoissa mitoissa kuin sinä. ei oo myöhäistä alottaa. toivottavasti löydät jonku seuran missä voisit voimisteluu harrastaa! tää on paras laji!


    • ja aloita

      vaikka heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      841
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      83
      781
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      690
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      654
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      523
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      183
      522
    9. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      486
    10. Ihmettelen tämän palstan naisia

      Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä
      Sinkut
      83
      479
    Aihe