Haluaisin aloittaa Voimistelun!

hannnnn

Olen 14 - vuotias tyttö Lieksasta ja Haluaisin aloittaa Voimistelun. Olen harrastanut joogaa puoli vuotta mutta siitä on aikaa.. KYllästyin kun se oli enemmän vanhuksille suunnattu jooga muoto. ohjaajakin oli päälle 60 : DD, vaikka ei siinä mitään vikaa ole. mutta se ei vain sopinut mulle. Halusin jotain semmoista missä liikutaan enemmän. Sitten olen hiihtänyt pienestä pitäen. Olen ihan hyvässä kunnossa.

Mutta pari pikku ongelmaa...

ongelma 1 : Lieksa on suht pieni kaupunki. eikä täällä ole paljon mahdollisuuksia. ( alan tutustua nyt paremmin lieksan urheilu mahdollisuuksiin.)

Ongelma 2 : Olenko liian vanha aloittamaan ?

Elikkäs harrastajat ja te muutkin niin vähän infoa tästä harrastuksesta ja sen semmoisesta. : ))

Kun koulut alkavat lieksassa ilmestyy lehden liitteenä sellainen pienempi lehti jossa on vähän harrasxtus mahdollisuuksista yms. ja sitten käyn kirjastosta Maannataina jotain kirjoja jotka kertovat voimistelusta.


Mutta sitä odotellessa... : ))

3

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hannnnn

      Olen 163 cm / 56 kg : ))olenko hyvän kokoinen ?

      • että....

        ootko siis sopivan kokonen voimisteluun? tottakai! ei siihen oo mitään rajaa. kaikki on tervetulleita just sellasena ku on:) ite oon joukkuevoimistelija ja täysin samoissa mitoissa kuin sinä. ei oo myöhäistä alottaa. toivottavasti löydät jonku seuran missä voisit voimisteluu harrastaa! tää on paras laji!


    • ja aloita

      vaikka heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2592
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      327
      2279
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      32
      2012
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1645
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1626
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1529
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1396
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1379
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1325
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1116
    Aihe