Haluaisin aloittaa Voimistelun!

hannnnn

Olen 14 - vuotias tyttö Lieksasta ja Haluaisin aloittaa Voimistelun. Olen harrastanut joogaa puoli vuotta mutta siitä on aikaa.. KYllästyin kun se oli enemmän vanhuksille suunnattu jooga muoto. ohjaajakin oli päälle 60 : DD, vaikka ei siinä mitään vikaa ole. mutta se ei vain sopinut mulle. Halusin jotain semmoista missä liikutaan enemmän. Sitten olen hiihtänyt pienestä pitäen. Olen ihan hyvässä kunnossa.

Mutta pari pikku ongelmaa...

ongelma 1 : Lieksa on suht pieni kaupunki. eikä täällä ole paljon mahdollisuuksia. ( alan tutustua nyt paremmin lieksan urheilu mahdollisuuksiin.)

Ongelma 2 : Olenko liian vanha aloittamaan ?

Elikkäs harrastajat ja te muutkin niin vähän infoa tästä harrastuksesta ja sen semmoisesta. : ))

Kun koulut alkavat lieksassa ilmestyy lehden liitteenä sellainen pienempi lehti jossa on vähän harrasxtus mahdollisuuksista yms. ja sitten käyn kirjastosta Maannataina jotain kirjoja jotka kertovat voimistelusta.


Mutta sitä odotellessa... : ))

3

441

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hannnnn

      Olen 163 cm / 56 kg : ))olenko hyvän kokoinen ?

      • että....

        ootko siis sopivan kokonen voimisteluun? tottakai! ei siihen oo mitään rajaa. kaikki on tervetulleita just sellasena ku on:) ite oon joukkuevoimistelija ja täysin samoissa mitoissa kuin sinä. ei oo myöhäistä alottaa. toivottavasti löydät jonku seuran missä voisit voimisteluu harrastaa! tää on paras laji!


    • ja aloita

      vaikka heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2932
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1751
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1636
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1196
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      93
      923
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      58
      892
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      65
      887
    8. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      111
      884
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      815
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      780
    Aihe