Moikka! Olis tällanen kysymys joho tartteis pikaista vastausta, elikkäs onko tollanen 2002 vuonna ostettu Kuwahara MX 2.6 polkupyörä minkä arvoinen? Olis nyt tarjolla jollain 350 eurolla. Kannattaako sellasta ostaa tollaseen jokapäiväseen pyöräilyyn työpaikalle ja takaisin? Kuulemma vähän ajettu ja silleen mut on kuitenkin melkosen vanha.. vai? Uutena tollanen siis joku uudempi versio tosta maksaa 545e ilmeisesti.
Kuwahara MX 2.6
tietamaton
1312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ensinnäkään ei ole mitään järkeä ostaa täysjousitettua tyomatkapyöräilyyn, varsinkaan tuommoista kertakaikkisen kelvotonta kiikkutuolia.
Toiseksi, hintapyynto noinkin vanhasta ja surkeasta katiskasta on törkeä. Todellisuudessa tuon arvo on ehkä jokusen kymmenen euroa, mutta kukaan joka haluaa kunnollisen ja toimivan pyörän ei maksaisi tuosta senttiäkään.
Jos tuollaisen tai vastaavan halpiksen joku kuitenkin erehtyy ostamaan, voi vain todeta jälkeenpäin että paskan möivät.