mitä syödä että vatsa toimisi

Tyttö21

Hyviä vaihtoehtoja jolla pitää vatsa toiminnassa dietinkin aikana ? :)

10

1762

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se vhh!!

      Vatsan toimimattomuus on pieni ongelma vvh:n kaikkien vaikutusten rinnalla. Vhh tappaa sinut ennen aikojaan. Mitkään lihan ja rasvanmättäjäkansat eivät elä pitkään. Tutustu vaikkapa japanilaiseen ruokaan, niin tiedät, mikä on terveellistä ihmiselle. Se ei todellakaan ole vhh-ruokaa. En voi käsittää, miten ihmiset voi olla niin tyhmiä, että ryhtyvät rääkkäämään kehoaan vhh-dieetillä!

      • tri Rilli

        Sanoa, että höpö höpö, ei VHH ole ketään tappanut, tuota ei usko Erkkikään. Tietysti jos tuot kirjalliset todisteet pöytään niin katsotaan sitten, mutta tavalliseen ruokaan on kaikki kuolleet ja se on totuus. Vatsan toimintaan voi käyttää apteekista luonnon omaa vatsantoimintaa lisäävää ainetta eli Agiolaxia, tehty luonnon kuoriaineesta eikä vaikuta suoliston toimintaan samoin kuten jotkut ulostuslääkkeet suolta veltostuttavasti.


      • vedettiin

        me mitä vain


    • hyväksi

      Itse olen vhh:lla, ja syön päivittäin luonnonjugurttia tai turkkilaista jugurttia pellavansiemenrouheen kanssa. Kaksi ruokalusikallista päivässä rouhetta riittää, ja vatsa toimii hyvin! :)

    • niiin

      vedä sitä Brunbergin sokeritonta suklaata, jolla on suurina määrinä laksatiivisia vaikutuksia.

      Turkkilainen jugu on myös tosi hyvvää muuten vaan.

      Joo, vhh on tosi vaarallinen. Ei näin hyvä olo voi päättyä mitenkään hyvin :D

      • mitä ne syö?

        paljon KALAA ja muita mereneläviä.. lihaakin aika paljon.. leipä on aika tuntematon asia... hiilareita kohtuullisesti (riisi) siinäpä se :)


    • tasapainoinen ruokavalio

      Syö kaikkea kohtuudella, muista kuidut. Jos dieettiä kaipaat, niitähän on netissä pilvin pimein. Itse olen saanut parhaat tulokset Painonvartijoiden ohjeilla.

      Ihan hyvä konsti on myös tämä jossa syödään aamupäivällä pelkkiä hedelmiä. Muutoin ruokailussa ei sekoiteta proteiineja ja hiilihydraatteja keskenään. Ts. ruuan kanssa ei riisiä/leipää/perunaa jne. Vain salaattia. Tästä dieetistä tuli mielestäni kaikkein paras olo, koska elimistö pysyi puhtaana.

      On monta koulukuntaa ja vhh on yksi niistä, Moni on kieltämättä laihtunut, mutta en oikeasti usko ton jutun terveellisyyteen.

      • paras paras

        vaihtoehtoinen hoito, ryhdy vhh:lle!


    • akka

      Oma vatsa lähti toimimaan, kun sekoitin 200g turkkilaista jugurttia ja pari ruokalusikallista vehnänleseitä

    • Lyyliemppu

      Olen ollut 6 kk vhh:lla ja aloitan kaikki päiväni 1,5 dl turkkilaista johon on sekoitettu 2 rkl fibrex sokerijuurikaskuitua, 0,5 dl puolukoita ja 1 tl marjajauhetta (mitä tahansa esim. ruohonjuuressa myynnissä olevista).
      Lisäksi syön päivittäin 700-900 g erilaisia kasviksia, enimmäkseen kaaleja, sipulia, kesäkurpitsaa yms. noin 30 g pähkinöitä. Asiaan kuuluvat lihat, munat, juustot, metukat ja nyt kesällä kaikkia marjoja mitä kotimaisista on tarjolla suoraan metsästä tai kaupasta.
      Kaikki viljatuotteet, perunan ja riisin olen jättänyt pois, samoin sokerin paitsi %-suklaan. Olen entinen ripuloija ja röyhtäilijä, olen vanhahko - nyt olen kuitenkin löytänyt minulle täydellisesti sopivan ruokavalion, kolesterolit ja paineet sekä sokerit alkavat olla kohdallaan.
      Syö siis PALJON vihanneksia ja avita vatsaasi lisäkuiduilla, leseillä jos vatsasi kestää ne tai fibrexillä.
      Hyvää jatkoa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      69
      1084
    2. 64
      1052
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      59
      834
    4. 93
      827
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      43
      687
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      226
      669
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      598
    8. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      66
      575
    10. Nainen joka haluaa miehen

      Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
      Ikävä
      79
      573
    Aihe