Olen tutkaillut viime aikoina näitä 'hömpötyksiä' nibirusta, announakeista ym. Ja yhä enemmän ne jäävät mietityttämään mitä enemmän lukee. Aina olen uskonut perinteisesti Jumalaan jne, mutta tietyllä tapaa myös etsinyt vaihtoehtoisia näkemyksiä ja Raamattu on epäilyttänyt - puuttuuhan sieltä paljon asioita, jotka (ehkä) sinne kuuluisivat jne. Nyttemmin kun luin erilaisia näkemyksiä maailman alusta liittyen nibiruun, mayoihin ym. niin jotenkin kaikki käy järkeen paremmin kuin mitkään enkeli-demoni-jumala jutut.. vaikka nekin saattavat juontaa juurensa samoista asioista?
Vastaukset 4
- mieluummin jäädä
siihen puoleenväliin.
enkelit-demonit-jumalat nibirut, announakit(?)- ap
mutta on vaikeaa löytää se terve järki siitä väliltä kun on niin paljon selvittämätöntä tässä maailmankaikkeudessa. Väilillä sitä ihan ahdistuu kun valtaa olon se tieto että on niin paljon mitä ei ymmärrä..
- mieluummin jäädä
ap kirjoitti:
mutta on vaikeaa löytää se terve järki siitä väliltä kun on niin paljon selvittämätöntä tässä maailmankaikkeudessa. Väilillä sitä ihan ahdistuu kun valtaa olon se tieto että on niin paljon mitä ei ymmärrä..
jos haluat nopeasti tietoa ja avartaa TERVEESTI maailmankuvaasi, lue vaikka
Bill Bryson: Lyhyt historia lähes kaikesta
http://www.suurikuu.fi/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=9510309729 - yxi vaan
mieluummin jäädä kirjoitti:
jos haluat nopeasti tietoa ja avartaa TERVEESTI maailmankuvaasi, lue vaikka
Bill Bryson: Lyhyt historia lähes kaikesta
http://www.suurikuu.fi/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=9510309729Brysonin lyhyt historia on varmaan pätevä opus, tässä toinen tutustumisen arvoinen yleiskatsaus:
http://www.adlibris.com/fi/product.aspx?isbn=951207284X
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241466
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361082Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella481043Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes921042Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.98755- 67733
- 25710
- 34702
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist25619- 8611