Tulipa testattua varsiniekka marjanpoimuri. Hyvää siinä on itse idea ja tekninen toiminta ja keruuosan normaalia suurempi koko. Huonoa suuri roskien määrä.
Mutta kuitenkin voin kerätä marja kumartelematta / kyykistelemättä !
Poimuriosa on mallia Marjuri, jota on myynnissä ainakin Prismoissa. Kuluttajalehden testissä sen todettiin ottavan mukaan paljon roskia ja se pitää kyllä paikkansa, kuitenkin käyttöön totuttumisen jälkeen osaa työskennellä riittävän rauhallisesti.
Varsiosaa saikin etsiä kissojen ja koirien avulla, mutta Sellon Prisma Espoossä yllätti, yhteishinta varrella ja poimimurilla oli n 39, 00 euroa.
Varressa olevaa käsivarren ympärille tulevaa rengasta kannattaa pehmustaa esim putkieristeellä niin se istuu paremmin käteen. Säätöjä löytyy myös paljon.
Samaan käryyn tarttui myös imuripuhdistin hintaan n. 12 euroa. Se toimi kanssa hyvin mutta vaatii mieluiten säädettävätehoisen pölynimurin.
Tuolla näkyy myös samaa tavaraa postimyynnissä:
http://kauppa.savenmaa.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=848&OpenGroups=848
Varrellinen poimuri
... pelittää...
0
2594
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14511292Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15710381- 278063
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1986621Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.555808- 935315
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584503Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814142Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1403698