Hyvä fatass-pyörä?

Mikä ois hyvä fatass-pyörä ihan aloittelijalle kun tavoitteena on vähempi fatass?
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos olet kiinostunut maantielenkeistä niin maantiepyörä, jos taas maasto kiinostaa, niin maastopyörä. Pitkää pk-lenkkiä ja olet vähemmän fatass.

Lue tuo faq, siinä on keskeinen. Tavaliset hyvälaatuiset pyörät kestävät reippaasti yli sadan kilon massoja. Kiekkojen kanssa on vähän nihkeämpää ja voi olla, etä tulee vastaan raja, että joudut teettämään kiekot.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/7061657

Alkuinnostuksessa kannattaa muistaa aloittaminen rauhallisesti. Sitä varten sykemittari ja sen perustoimintojen opettelu on paikallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deimon hil kirjoitti:

Mikä ois hyvä fatass-pyörä ihan aloittelijalle kun tavoitteena on vähempi fatass?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu