Ihmisiä muuttaa pois, kun eivät löydä unelmien taloille tontteja.
Eikö kukaan myy niitä vai mistä on kyse?
Eikö kukaan myy niitä vai mistä on kyse?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vetää eteenpäin ,mutta ku toi diktatuuri on sellainen ku on,niin ei mitään saada eteneen -Ylläs kaavoitti yli 30 ha tässä kuukausi sitten, mutta ylitorniolla Aavasaksan länsi rinteellä lähellä vettä kunnallakin on 30 ha näköala maita ,mutta ei vaan etene ja sillä siisti- yritetty on mutta ku ollaan oppositiossa niin eipä meillä paljon vaikutusvaltaan ole- oikeassa olet.
Kyllä niitä tontteja on kunta täynnä,jos löytyy hyvä,ei kait se ole kuin käydä kunnantoimistolla kysymässä,kenen maata on ja ottaa yhteys omistajaan ja kysyä myisikö ja poikkeusluvallahan voi rakentaa.Näin ite toimin ja onnistui !
Vaan Ylitorniollapa eivät vanhat jäärät myy, luulevat saavansa hautaan mukaansa enemmänkin kuin sen 2 metriä rinnan päällä.
Kyllä niitä tontteja on,mutta joss se on rahasta kiini.
mulla on hyvä neuvo sulle, osta 85 v vanhukselta, niiltä saa tontteja 200 eurolla kappale ja jos tiedät että vanhus on jo varmasti hyvin heikko, mutta jos ei ole vielä edunvalvonnassa niin ei muuta kuin kaupanvahvistaja mukaan iltahämärissä niin homma hoituu kyllä. ja sitten kun tekaiset vastavelkoja vanhukselle niin ei tartte maksaa mitään, niin ne tekee paikalliset virkamiehet ja miljoonan sadan litran miehetkin
tuo son hyvä idea! niihän son kuulemma yksi pari aavasaksaltaki tehny