Olisiko jollakulla ohjetta vaahtokarkki"taikinaan", jonka voi kaulia täytekakun päälle koristeeksi? Millä se on paras värjätä, karamelliväreillä?
Kiitokset jo etukäteen!!
VAAHTOKARKKIPÄÄLLINEN KAKULLE?
Rapsu6
1
962
Vastaukset
- henna_79
Minä tein vaahtokarkki kakun pari viikkoa sitten, reseptin löysin täältä www.cheesecakedream.blogspot.com . Resepti oli hyvä, päällinen oli ihanan makuinen! Kun käyttää haribon valkoisia ja vaaleanpunaisia vaahtokarkkeja saa kauniin vaaleanpunaisen värin. Karamelliväreillä en välttämättä lähtisi värjäämään vaaleanpunaista massaa enään, mutta ehkä valkoista massaa voisi sillä värjätä. Muuten pastavärit soveltuvat paremmin siihen tarkoitukseen, niitä voi tilata esim. confetti.fi. Suosittelen ehdottomasti kokeilemaan vaahtokarkkitaikinaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423562600Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562335- 352204
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661309