VHH ja Weight Wise

toimii hyvin

Ihan hyvin voi pudottaa painoaan vhh:lla, mutta silti on kysymys siitä miten paljon energiaa syö ja mitä kuluttaa. Olen soveltanut Weight Wise -ohjelmaa menestyksellä. Paino putoaa hallitusti. Välillä toteutan vhh:ta ja toisinaan käytän hiilareita enemmän. Maun mukaan. Vhh:llakin pystyy lihomaan helposti.

4

731

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terveydeksi.

      Tottakai pystyy, mutta itse ainakin laskin kaloreita kevään aikana suhteellisen tarkkaan ja vetelin pitkän aikaa plussalla ilman, että rasvaa alkoi kertymään... :)

      Insuliinin ja muiden hormoonien vaikutus on siis varmasti suurempi kuin monet osaavat olettaa.

    • Mieltäkin..

      VHHlaiset ovat kyllä sitä mieltä että 6000 kaloriakin voi huoleti syödä päivässä kunhan vaan hiilarit on alle 50g. Näin ainakin täällä väitetään sulmät kirkkaina ja ihan rekatut nimimerkitkin..

      • atkins

        ite en oo ikinä kyllä huomannu et painoa sais tolla nousemaa, vetää sitte kuinka paljo kermaa ja voita lihan kera. mut anyway, kait se ketosi sitte teettää sitä et syön oikeesti vähemmän ku ennen ku ei tee mieli ruokaa samal lail. hmm. eilen söin kaks kananmunaa, jauhelihaa 200g ja kaks viinirypälettä. pusi pusi kaikille. painost menny 12 kiloo puolestoist kuukaudes, elikkäs 79->67 kilovva.


      • Hansen
        atkins kirjoitti:

        ite en oo ikinä kyllä huomannu et painoa sais tolla nousemaa, vetää sitte kuinka paljo kermaa ja voita lihan kera. mut anyway, kait se ketosi sitte teettää sitä et syön oikeesti vähemmän ku ennen ku ei tee mieli ruokaa samal lail. hmm. eilen söin kaks kananmunaa, jauhelihaa 200g ja kaks viinirypälettä. pusi pusi kaikille. painost menny 12 kiloo puolestoist kuukaudes, elikkäs 79->67 kilovva.

        Jos tosiaan on noin, että paino tosiaan putoaa, niin saisiko sulta tilattua tarkan listan mitä pitää sitten syödä, että pääsisi kiireesti tuohon tulokseen? Odotan tietoja osoitteeseeen [email protected], jos viitsit auttaa ...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      954
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      830
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      25
      624
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      64
      606
    Aihe