Miten ihmeessä voisi saada peruttua tuo hölmöäkin hölmömmän päätöksen ruveta ensi vuodesta lähtien yleisurheilun EM-kisoja kahden vuoden välein järjestämään? Nykyinen 4 vuotta on juuri oikea kun ei ole muuta niinä vuosina.
Ketä ihmistä kiinnostaa jotkut yleisurheilun EM-kisat olympiavuosina? Aivan tyhmää.
Yleisurheilun EM-kisat saisi tulla kuten nyt eli aina 4 vuoden välein kun ei ole muita yleisurheilun arvokisoja. Millä ihmeellä tuota perusteellaan että olympiavuosina jotain EM-kisoja?
Todella hölmöä.
Toivottavasti siihen vanhaan systeemiin palataan ensi vuonna ja tuo perutaan mitä päätetty eli se vanha 4 vuotta takaisin! Juuri oikea.
Mitä ihmettä näistä asioista päättävät ovat ajatelleet? Ja mihin tästä asiasta pitäisi yhteyttä ottaa?
Yleisurheilun EM-kisat jatkossakin neljän vuoden välein!
3
392
Vastaukset
- olet täysin oikeassa.
Tosin mun mielestä myös mm-kisat voisi tulla neljän vuoden välein.
- hyvä uudistus
Keskisalolla mahdollisuus voittaa kolme Euroopan mestaruutta!
MM-tasolla ja olympialaisissa kun ei riitä. - ei katsojia
Selväähän se on, että hyvin harva jaksaa nykypäivänä seurata kaikki kisalajit läpi. Yleisurheilun maailmanlaajuinen harrastus on parina viime vuosikymmenenä levinnyt niin laajaksi, että eurooppalaisilla urheilijoille, jotka eivät ole aivan maailman huipulla, ei tahdo enää löytyä kilpailuja joissa voisi hankkia kansainvälistä kokemusta. Tähän tarkoitukseen EM-kisat soveltuvat erinomaisesti.
Minusta tämä on siis tosi hyvä päätös, EM-kisat 2012 ovat kaiken lisäksi monelle oiva tilaisuus olympiarajojen rikkomiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1633664Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki143051Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma252771Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne552661PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist502530Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv882527Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest112310Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k831987Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle2021827- 1411799