THL on vahvasti yhteydessä lääketehtaisiin, kertoi Pekka Puska, joten ihmiset on aivopesty sairastamaan.
Rasvahysteria:
http://www.ravitsemusjaterveys.fi/
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=99&arkisto=1
Krooninen D-vitamiinin puute:
http://personal.inet.fi/koti/remeli/D3.htm
http://terveesti.blogs.fi/2009/08/07/a-h1n1-influenssa-ja-d-vitamiini-6674231/
Rokotukset:
http://www.rokotusinfo.fi/
Rasvahysteria:
http://www.ravitsemusjaterveys.fi/
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=99&arkisto=1
Krooninen D-vitamiinin puute:
http://personal.inet.fi/koti/remeli/D3.htm
http://terveesti.blogs.fi/2009/08/07/a-h1n1-influenssa-ja-d-vitamiini-6674231/
Rokotukset:
http://www.rokotusinfo.fi/
Vastaukset 10
Vanhimmat
konsensuksen toiminta.
pitäisi erottaa valtiosta. Terveydenhuolto on niin tärkeä asia, että valtion ei saa antaa pilata sitä.
Terveydenhuolto kannattaisi erottaa valtiosta, mutta mistä löytyisi maksaja tämänhetkisiin yliopistollisiin keskussairaaloihin? Nyt valtio ylläpitää niitä.
Vastaavasti pitäisi kunnan terveydenhuolto erottaa kunnasta. Jäljelle jäisi yksityislääkärit ja -lääkäritalot. Miten köyhien rahat riittäisivät hoitoon?
Julkinen sektori on kauan pilannut terveydenhuoltoa heikentämällä palvelujaan, sekä tutkimuksia että lääkärivastaanottoja terveyskeskuksissa. Samoin hoitajien ammattietiikka on heikentynyt vuosittain liialla uteliaisuudella muiden potilaiden kuullen.
Vastaavasti sairaanhoitopiirini hoitajat ovat salaa ilmoittaneet vanhemmilleni hoidostani, vaikka olen täysi-ikäinen. Siirryin yksityiselle, että saisin yksityisyydensuojan asiakkaana.
hommat halvemmalla ja paremmin.
Jokainen maksakoon itse hoitonsa. Vakavia sairauksia ja loukkantumisia varten kannattaisi hankkia vakuutus.
Niille jotka eivät pysty itse maksamaan hoitojaan, saadaan hyvä hoito halvalla yksityisen hyväntekeväisyyden kautta.
ja Heikkilä maksavat sinulle mainostamisesta?
Tuollainen on suurta kusetusta.
mitkä kauppiaat ja heikkilä?
ja mitä maksaa?
ja mistä?
myykö heikkilä vitamiineja?
kuka myy vitamiineja?
tuhannet eri valmistaja ympäri maapallon.
onko peruskoulu kesken?
mitä se Heikkilä on kauppaamassa!
Mikä onkaan provisiosi noissa bisneksissä?
Ja kirjoja voi lainata kirjastosta ihan ILMAISEKSI.
Hänen nettisivujaan voi lukea ILMAISEKSI.
Luuletko tosiaan, että joku maksaa jotain, kun kirjoittelee tänne?
D-vitamiini on lähes ilmaista. Tuottajia on satoja. Suomen verotus ja monet välikädet nostaa hintaa ja tilavuokrat (Life), joten tilaan jenkeistä. Tilaan sieltä paljon muutakin.
Syön ruokaakin, joten joku hyötyy siitäkin.
Ostan ja kulutan kaikenlaista.
Marjoja ja sieniä saa ilmaiseksi metsästä, mutta kengät tarvii, joten taas joku saa rahaa.
Paha maailma.
Heikkilän kirjojen myynnistä ja vitamiinibisneksen vauhdittamisesta.
P.S. Eivät ne kirjat kirjastossakaan ilmaisia ole. Niiden hankkiminen - ja hankittujen kirjojen määrä riippuu (lainaus)kysynnästä - ja lainaustoiminta maksaa ja se kustannetaan veroista. Ilmaista lounasta ei ole - ei myöskään ilmaista kirjaa!
Käyppä lainaamassa!